Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Parku Wilsona zamiast biurowców powstaną mieszkania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Parku Wilsona zamiast biurowców powstaną mieszkania
24-10-2014 07:25   Janusz Ludwiczak
Warszawski inwestor, który planował na działce tuż obok Parku Wilsona, przy zbiegu ulic Głogowskiej i Śniadeckich wybudować biurowce sprzedał nieruchomość poznańskiemu deweloperowi. W miejscu, w którym mieścił się browar Huggera nie powstaną więc biurowce.

Warszawski deweloper, firma Globe Trade Centre (GTC) chciała na działce po dawnym browarze Huggera postawić dwa biurowce. Kompleks biurowy miał składać się z dwóch ułożonych kaskadowo budynków (od 3 do 6 kondygnacji) o łącznej powierzchni ok. 15 tys. m kw. Kompleks Wilson Office Park zaprojektował znany poznański architekt prof. Stefan Kuryłowicz.

Jak poinformowała Gazeta "Inwestor", GTC sprzedał działkę jednej z poznańskich spółek deweloperskich. Z kolei według ustaleń dziennikarzy "Gazety Wyborczej Poznań" nieruchomość nabyła spółka Inwestycje Wielkopolskie. Skontaktowaliśmy się w czwartek z przedstawicielami inwestora, którzy na razie nie chcieli zdradzać szczegółów. Projekt zakłada realizacje budynków mieszkaniowych o powierzchni ok. 13 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestor nie będzie mógł postawić budynków wyższych niż pięć pięter. Do tematu będziemy wracać.

W 1874 r. przy zbiegu ulic Głogowskiej i ówczesnej Herdera (obecnie Śniadeckich) powstał Browar Poznański "Feldschloss" Towarzystwo Akcyjne. W 1892 r. browar ten za kwotę miliona marek kupiło dwóch bankierów z Monachium: J. Neu i Rosenbuch. Później mieścił się tutaj browar Huggera. W 1929 r. budynek browaru został przebudowany na Restaurację Centralną PWK - największy wówczas lokal gastronomiczny w kraju. Następnie, do przełomu lat 80. i 90. przy ul. Śniadeckich 12a znajdował się zakład Lechii, w którym produkowano kremy i wody po goleniu. Historię tego miejsca zamyka klub dyskotekowy Disco Club Browar, który działał do końca lat 90.


R E K L A M A

Tak miał prezentować się Wilson Office Park, którego budowa miała ruszyć w 2012 r.
Wiz: pracownia APA Kuryłowicz & Associates / Globe Trade Centre (GTC)

ZOBACZ TAKŻE: Przy Parku Wilsona powstaną biurowce

ZOBACZ TAKŻE: W Parku Wilsona będzie hotel? AWF sprzedał Halę Betonową

ZOBACZ TAKŻE: Ma już 180 lat i początkowo był ogrodem botanicznym

Komentarze (2)

26-10-2014 09:11:42
darek
Garvest to kupił a nie IW. Swoja droga, budowa Bałtyk rusza lada dzień, jest już wybrany GW(PORR POLSKA)
25-10-2014 12:04:36
mieszkaniec
Porażka biurowiec zapowiadał sie cąłkiem ciekawie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: