Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Parku Wilsona zamiast biurowców powstaną mieszkania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Parku Wilsona zamiast biurowców powstaną mieszkania
24-10-2014 07:25   Janusz Ludwiczak
Warszawski inwestor, który planował na działce tuż obok Parku Wilsona, przy zbiegu ulic Głogowskiej i Śniadeckich wybudować biurowce sprzedał nieruchomość poznańskiemu deweloperowi. W miejscu, w którym mieścił się browar Huggera nie powstaną więc biurowce.

Warszawski deweloper, firma Globe Trade Centre (GTC) chciała na działce po dawnym browarze Huggera postawić dwa biurowce. Kompleks biurowy miał składać się z dwóch ułożonych kaskadowo budynków (od 3 do 6 kondygnacji) o łącznej powierzchni ok. 15 tys. m kw. Kompleks Wilson Office Park zaprojektował znany poznański architekt prof. Stefan Kuryłowicz.

Jak poinformowała Gazeta "Inwestor", GTC sprzedał działkę jednej z poznańskich spółek deweloperskich. Z kolei według ustaleń dziennikarzy "Gazety Wyborczej Poznań" nieruchomość nabyła spółka Inwestycje Wielkopolskie. Skontaktowaliśmy się w czwartek z przedstawicielami inwestora, którzy na razie nie chcieli zdradzać szczegółów. Projekt zakłada realizacje budynków mieszkaniowych o powierzchni ok. 13 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestor nie będzie mógł postawić budynków wyższych niż pięć pięter. Do tematu będziemy wracać.

W 1874 r. przy zbiegu ulic Głogowskiej i ówczesnej Herdera (obecnie Śniadeckich) powstał Browar Poznański "Feldschloss" Towarzystwo Akcyjne. W 1892 r. browar ten za kwotę miliona marek kupiło dwóch bankierów z Monachium: J. Neu i Rosenbuch. Później mieścił się tutaj browar Huggera. W 1929 r. budynek browaru został przebudowany na Restaurację Centralną PWK - największy wówczas lokal gastronomiczny w kraju. Następnie, do przełomu lat 80. i 90. przy ul. Śniadeckich 12a znajdował się zakład Lechii, w którym produkowano kremy i wody po goleniu. Historię tego miejsca zamyka klub dyskotekowy Disco Club Browar, który działał do końca lat 90.


R E K L A M A

Tak miał prezentować się Wilson Office Park, którego budowa miała ruszyć w 2012 r.
Wiz: pracownia APA Kuryłowicz & Associates / Globe Trade Centre (GTC)

ZOBACZ TAKŻE: Przy Parku Wilsona powstaną biurowce

ZOBACZ TAKŻE: W Parku Wilsona będzie hotel? AWF sprzedał Halę Betonową

ZOBACZ TAKŻE: Ma już 180 lat i początkowo był ogrodem botanicznym

Komentarze (2)

26-10-2014 09:11:42
darek
Garvest to kupił a nie IW. Swoja droga, budowa Bałtyk rusza lada dzień, jest już wybrany GW(PORR POLSKA)
25-10-2014 12:04:36
mieszkaniec
Porażka biurowiec zapowiadał sie cąłkiem ciekawie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: