Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona będzie hotel? AWF sprzedał Halę Betonową - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona będzie hotel? AWF sprzedał Halę Betonową
05-07-2013 15:03   Janusz Ludwiczak
Za 6 milionów złotych Akademia Wychowania Fizycznego sprzedała budynek Hali Betonowej znajdujący się w Parku Wilsona. Uczelnia dostała ten obiekt za darmo od miasta w połowie lat 90. Nowy właściciel budynku, firma Garvest Real Estate, która wybudowała już nową siedzibę portalu aukcyjnego allegro - biurowiec Pixel przy Grunwaldzkiej i planuje zbudować Bałtyk Tower chce z Hali Betonowej utworzyć obiekt konferencyjno-restauracyjny z możliwością organizowania wystaw, a także rozważa urządzenie tutaj hotelu.

Akademia Wychowania Fizycznego, która w połowie lat 90. otrzymała od miasta budynek Hali Betonowej sprzedała go firmie Garvest Real Estate za 6 milionów złotych.

Popełniliśmy błąd, że w latach 90. powierzyliśmy ten obiekt w nieodpłatne użytkowanie AWF - wskazywał podczas czerwcowego posiedzenia Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania Janusz Pazder, który w latach 1990-1998 był Radnym Miasta Poznania.

Dlaczego nikt nie przypilnował tego? Jeżeli dostaje się od miasta prezent, to takich rzeczy się nie robi - dodał prof. Jan Skuratowicz.

Miało tam powstać Muzeum Przyrodnicze. AWF twierdził, że potrzebuje ten obiekt, bo nie ma bazy - tłumaczył Zbigniew Wągrowski, dyrektor Palmiarni.

Jak twierdzi AWF uczelni nie było już stać na inwestowanie w kolejne remonty obiektu. Nowy właściciel budynku, firma Garvest Real Estate, która wybudowała już nową siedzibę portalu aukcyjnego allegro - biurowiec Pixel przy Grunwaldzkiej i planuje zbudować Bałtyk Tower chce z Hali Betonowej utworzyć obiekt konferencyjno-restauracyjny z możliwością organizowania wystaw, a także rozważa urządzenie tutaj hotelu.

Chcemy przywrócić temu miejscu funkcję konferencyjno-restauracyjną, z możliwością organizowania wystaw i spotkań. Rozważamy również urządzenie tutaj hotelu. W ciągu pół roku rozstrzygnięty zostanie konkurs architektoniczny na zagospodarowanie tego miejsca - objaśnia Michał Włodarczyk z Garvest Real Estate.

Hala Betonowa - Betonhaus powstała w Parku Wilsona w 1911 r. z okazji Wystawy Wschodnioniemieckiej. W budynku mieścił się pawilon myśliwski, w którym eksponowane były m.in. poroża z polowań cesarza Wilhelma. Po I wojnie światowej w budynku powstała Katedra Higieny Szkolnej i Teorii Wychowania Fizycznego Wszechnicy Piastowskiej, a później mieściły się tutaj kolejne uczelnie, z których w 1973 r. utworzono Akademię Wychowania Fizycznego. W 1995 roku uczelnia otrzymała od miasta obiekt na potrzeby organizacji zajęć dydaktycznych.


Komentarze (4)

06-02-2014 23:13:34
absolwentka
skandal po prostu ! ciekawe kto zapłacił p. Iwonie za i xyz za pozytywny komentarz
06-07-2013 06:01:49
Quetzal
Tworzy się nowa specjalność Poznaniaków- darowany prezent sprzedaj drogo- i wyciągaj ręce po następne ... a jeszcze niedawno ktoś chciał w Parku Wilsona organizować festyny... jakiś pan wtedy wspominał o upadku tego elitarnego miejsca-Poznaniak ma patrzeć w TV i nie niszczyć chodników swoimi butami... Poznaniak jest przedsiębiorczy-ale wyczucie i solidarność społeczna jest mu obca...
05-07-2013 21:01:40
Iwona
Bardzo dobry pomysł.
05-07-2013 20:54:29
xyz
jestem za ładna restauracją, która wzbogaciła by Nasz park ;) miejsce gdzie można kupic kawe ,zjesc ciastko byłoby miło
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: