Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chodnik na Kasprzaka remontują aż do Niegolewskich, a mieli tylko do Morawskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chodnik na Kasprzaka remontują aż do Niegolewskich, a mieli tylko do Morawskiego
09-10-2014 07:20   Janusz Ludwiczak
Remont chodnika na ulicy Kasprzaka miał być prowadzony od ulicy Hetmańskiej do Morawskiego. Tymczasem drogowcy wymieniają stare płytki chodnikowe na nową kostkę aż do skrzyżowania z ulicą Niegolewskich. Czyżby ekipa budowlana zbytnio rozpędziła się z prowadzonymi pracami?

1 września rozpoczął się remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Morawskiego. Prace realizuje wyłoniony w przetargu Zakład Drogowo-Budowlany Kaszkowiak sp. j ze Skórzewa.

Drogowcy zdążyli już przeprowadzić remont chodnika od Hetmańskiej do Morawskiego. Prace prowadzone są już od ulicy Sczanieckiej do Niegolewskich. Czyżby ekipa budowlana zbytnio rozpędziła się z prowadzonymi pracami?

Jak powiedziała nam Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz remont prowadzony jest do wysokości środków posiadanych przez Zarząd Dróg Miejskich.

Remont chodnika będzie kosztować 197 265,04 zł i ma zakończyć się w przyszłym tygodniu. Zarząd Dróg Miejskich w ramach inwestycji chce posadzić również 19 nowych drzew.


Komentarze (7)

11-10-2014 22:52:54
JS
To, co na Kanałowej i Małeckiego. Drzewa wycięli, posadzili połowę tego co usunęli. Kolejne 20% zniszczyli bywalcy monopolowego i teraz straszą puste miejsca na chodniku. Ustawa? Kto by o to się martwił...
11-10-2014 21:35:53
M.
Szkoda, że przy okazji tego remontu likwidowane są miejsca, w których kiedyś rosły lipy. Kiedyś rosły po obu stronach bram wjazdowych, przed wejściem do 3, 7 i chyba 7a. Ze starych drzew zostały już tylko 2, z czego jedno jest przeznaczone do wycinki. Miejsca gdzie kiedyś rosły zostały przykryte kostką, samochody są najważniejsze :( A swoją drogą, co z ustawą o konieczności nasadzeń kompensacyjnych?
09-10-2014 21:48:18
miś
Nawet moje auto znalazło się na kilku fotkach. W końcu gdzieś musimy parkować
09-10-2014 19:12:09
krscp
@morlock Dzięki za wytłumaczenie. Tylko, że prócz chodników częścią tego remontu było wycięcie pasa asfaltu przy krawężniku i położenie nowego. I o tym piszę.
09-10-2014 17:22:31
gg
Znowu parkowanie na chodnikach. Brawo inteligentna rado osiedla, brawo ZDM !
09-10-2014 12:33:28
morlock
@krscp To jest news o chodnikach, nie jezdni. Z tym problemem to do ZDM. Hehe - jakby nowy szkieł monitorował Kasprzaka to by stwierdził że wszyscy kierowcy są naj*bani bo jadą wężykiem (ja z resztą też, szkoda resorów).
09-10-2014 08:59:35
krscp
Fajnie, tylko jakość wykonania jest dyskusyjna. Na odcinku Hetmańska-Potworowskiego studzienki kanalizacyjne są pozapadane na kilka centymetrów poniżej poziomu asfaltu (w końcu to studzienki), krawężniki mają kilkanaście centymetrów, a dywanik asfaltowy łączy się ze starym asfaltem progiem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: