Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jeszcze nie skończyli remontu chodnika na Kasprzaka, a kierowcy już na nim parkują - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jeszcze nie skończyli remontu chodnika na Kasprzaka, a kierowcy już na nim parkują
19-09-2014 07:20   Janusz Ludwiczak
Nadal trwa remont chodników na ulicy Kasprzaka. Inwestycja nie została jeszcze ukończona i nie przeszła odbioru technicznego, a mimo to wielu kierowców parkuje na nowym chodniku.

Wielu naszych Czytelników wskazuje, że chodniki remontowane są nie z myślą o pieszych, lecz kierowcach samochodów. Oto kilka komentarzy:

Rosa
Chodnik będzie pięknie się reprezentował aż ... do następnego ,, rozjechania,, przez parkujące samochody, tak było dotychczas

kaktusdonkey
Po co remont skoro i tak samochody na tym chodniku będą mogły parkować??

krscp
No pięknie. Nareszcie będę mógł zaparkować auto tak, żeby nie odrapać alufelg o te rozwalone płyty ;)

mieszkaniec
dlaczego nie ma słupków ?! czy rada osiedla remontuje chodniki dla pieszych (mieszkańców) czy dla kierowców (przyjezdnych ) którzy traktują naszą dzielnicę jak park & ride?!

Maciej Nowak
Bedzie gdzie parkowac auta. Jaki jest sens wydawac ponad kilkaset tys. zlotych zeby wpuscic nastepnie na taki chodnik samochody?? W mojej ocenie jest to skandaliczna nieodpowiedzialnosc i rozrzutnosc.

Jeremi Rychlewski
W ramach remontu KONIECZNIE należy dać chodnik na innej wysokości niż miejsca parkingowe. To nawet jest zapisane w dokumentach miejskich (ale urzędnikom łatwiej nie czytać i nie projektować).

Piotr Wagner
Tylko dlaczego samochody stoją na chodnikach? Ich miejsce jest na ulicy.

Ma Rek
Kierowcy się ucieszą nie będą musieli zwalniać żeby kół nie uszkodzić ... kiedy wreszcie na chodnikach na łazarzu zaczną się pojawiać słupki zabezpieczające nowo oddane inwestycje przed tymi bezmuzgimi blachosmrodziarzami?!
To samo jest na grottgera, samochody tak parkują że często przejść "chodnikiem" nie idzie, i niech mi nikt nie wmawia że to są inwestycje dla mieszkańców w najbliższej okolicy jest ztm zkzl i chyba jeszcze zarząd dróg wojewódzkich a nowy chodnik jest po prostu parkingiem dla urzędników!

Zdaję się, że nasi Czytelnicy mają rację. Jeszcze nie zakończył się remont chodnika w ciągu ulicy Kasprzaka, a kierowcy już na nim parkują. W środowe popołudnie jeden właściciel Range Rovera zaparkował centralnie na środku chodnika na ulicy Kasprzaka, pomiędzy Chociszewskiego a Hetmańską.


Komentarze (5)

24-09-2014 20:42:06
Tomek
A czy każda rodzina w tym kraju musi mieć po 2-3 samochody? Proszę parkować na prywatnych parkingach i płacić za nie, a nie na chodnikach które służą pieszym. W wielu krajach świata parkowanie na chodnikach jest zabronione i nie muszą stać tam żadne znaki. U nas znaków nasrane na każdym skrzyżowaniu, a i tak nic z tego nie wynika. W NY parkować można na drodze z jednej strony, a parkingi są niesamowicie drogie, ale nikt nie narzeka. Samochód to luksus za który trzeba płacić.
24-09-2014 00:30:43
a
a gdzie kierowcy mają parkować? Cieżko jest gdziekolwiek znaleźć miejsce,niektórzy parkują na trawnikach a inni zajmują dwa miejsca parkingowe
23-09-2014 07:54:59
do pepito
brawo emerycie, jeśli tak ci się nudzi całymi dniami przesiadując w oknie to możesz zamiast bezczynnie tam ślęczeć udać się na chodnik i dorobić sobie jak reszta twoich kolegów jako parkingowy
19-09-2014 13:39:52
pepito
Jeśli w 2014 roku nadal dopuszcza się do parkowania samochodów na świeżo wyremontowanych chodnikach to znaczy, że z ludźmi którzy o tym decydują jest coś nie tak. My jesteśmy krajem europejskim czy jakimś trzecim światem? Zmarnowane pieniądze na powielanie tej patologii ale przecież Poznań taki bogaty :) Brawo ZDM, brawo rado osiedla.
19-09-2014 09:24:39
koneser
To śmieszne i żałosne, ze nikt nie pomyślał o słupkach zabezpieczających przed wjazdem na chodniki kierowców. Trudno liczyć na ich rozsądek, gdy na Łazarzu brakuje miejsc parkingowych!!!!!!!!! Mimo to pieniądze wydane nadaremnie świadczą o głupocie urzędników! Trzeba albo karać kierowców mandatami albo znaleźć kasę na słupki!!!!!!!!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: