Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowy chodnik na Kasprzaka zostanie rozebrany? Drogowcy ułożyli kostkę niezgodnie z projektem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowy chodnik na Kasprzaka zostanie rozebrany? Drogowcy ułożyli kostkę niezgodnie z projektem
29-09-2014 07:10   Janusz Ludwiczak
Dopiero co ułożony nowy chodnik na ul. Kasprzaka będzie musiał zostać najprawdopodobniej rozebrany. Firma budowlana, która go remontuje nową kostkę ułożyła niezgodnie z projektem. Robotnicy nie uwzględnili miejsc na posadzenie nowych krzewów i drzew. Ponadto kostka chodnikowa została ułożona zbyt wysoko w stosunku do dróg wjazdowych na posesje.

1 września rozpoczął się remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Morawskiego. Okazuje się, że pracownicy firmy budowlanej ułożyli nowy chodnik niezgodnie z projektem.

Ten chodnik został źle ułożony. Według projektu miała zostać posadzona zieleń. Chodnik w niektórych miejscach jest zbyt szeroki. Nie ma również miejsca na dokonanie nasadzeń nowych krzewów i drzew. O sprawie wie już Zarząd Dróg Miejskich. Wykonawca będzie musiał dokonać poprawek na swój koszt - powiedział Filip Olszak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.

Ponadto nowa kostka chodnikowa została ułożona zbyt wysoko w stosunku do dróg wjazdowych na posesje, tak jest chociażby z drogą wjazdową na teren nieruchomości przy ul. Potworowskiego i Chociszewskiego.

Remont chodników na ul. Kasprzaka, który realizuje wyłoniony w przetargu Zakład Drogowo-Budowlany Kaszkowiak sp. j ze Skórzewa będzie kosztować 197 265,04 zł i ma potrwać do 10 października, jednak możliwe, że termin ten ulegnie zmianie. Zarząd Dróg Miejskich w ramach inwestycji chce posadzić również 19 nowych drzew.


R E K L A M A

Komentarze (4)

29-09-2014 21:55:50
paramido
polandia na całego...wszyscy są tak zajęci obowiązkami.. Chyba, że chodzi o własne 4 kąty-wówczas "pilnuje się robotników", bo nikt nie może sobie pozwolić na fuszerkę czy ciągnące się w nieskończoność "reperację"... Wstyd dla zleceniodawcy, zero autorefleksji, nie dziwię się, że dzielnica pustoszeje, a młodzi stąd uciekają!
29-09-2014 18:17:47
morlock
Żenada na całego. Widać że wykonawca ZSW nie zaliczył, ZHP niestety też (czytanie map). A w godzinach szczytu ładowarką po bądź co bądź ruchliwej ulicy manewrować?! No to trzeba mieć naprawdę nasrane we łbach. Kto dziś ok.14-ej Kasprzaka jechał ten wie. Dodam że większego chamstwa ze strony współuczestników ruchu dawno nie zaznałem. Na wylotówkach z Poznania panuje większa kultura (TIR) niż dziś na Kasprzaka (osobowe kmioty).
29-09-2014 15:26:51
ef
BRAWO !!!!!
29-09-2014 09:20:57
M.Łazarz
Chodnik nie zostanie rozebrany ,tylko zwężony w niektórych miejscach. Właściwie to na odcinku ul.Kasprzaka pomiędzy Chociszewskiego - Potworowskiego zrobiono to w ubiegły piątek.Szkoda że wykonawca nie wykonał początkowo chodnika zgodnie z otrzymanym planem nasadzeń krzewów i drzew .Prace remontowe mogłyby się zakończyć wcześniej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

18

lip

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: