Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Panorama zostanie zmodernizowana i rozbudowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Panorama zostanie zmodernizowana i rozbudowa
29-09-2014 07:25   Janusz Ludwiczak
Pod koniec roku rozpocznie się modernizacja Galerii Handlowej Panorama przy ul. Góreckiej. Metamorfozę przejdzie zarówno wnętrze Galerii, jak i jej fasada. W tym czasie w centrum pojawią się także nowi najemcy.

Na przełomie 2014 i 2015 roku rozpocznie się modernizacja Panoramy. Metamorfozę przejdzie zarówno wnętrze galerii handlowej, jak i jej fasada. W tym czasie w centrum pojawią się także nowi najemcy.

W odnowionej Panoramie dominować będą nowoczesne materiały wykończeniowe, jasne kolory oraz naturalne światło wpadające do środka centrum poprzez zamontowane w suficie świetliki. Odnowione zostaną pasaże, na których zainstalowane zostaną między innymi nowe sufity, oświetlenie, oznakowanie i nowoczesne nośniki reklamowe. Autorem projektu architektonicznego jest wrocławskie biuro architektoniczne Bieniasz Nicholson Architekt, które podczas modernizacji będzie wykorzystywać swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte w trakcie wielu z powodzeniem zakończonych przez firmę projektów remontowo-budowlanych między innymi w Ferio Konin, Aurze Centrum Olsztyna, Zawiszy Malbork, CWW Zielona Góra, Unii Park Grudziądz, lub też trwającej właśnie rozbudowy Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy i budowy Centrum Galardia w Starachowicach - tłumaczy Agata Radlak-Piechowicz.

Wśród nowych najemców znajdzie się m.in. EuroApteka. Powstanie również plac zabaw dla dzieci o powierzchni 110 m kw. Zmiany czekają również Klinikę Rehasport, która powiększyła się o ponad 320 m2, tworząc sklep ze sprzętem medycznym i dodając do zakresu usług jeden z najnowocześniejszych w Europie rezonansów magnetycznych 3T.

Początki Panoramy sięgają 1993 r., kiedy to powstałą Hala Górecka. W ogromnej hali, która przypominała targowy pawilon, mieściły się boksy sklepów odzieżowych. To tutaj przyjeżdżali poznaniacy z całego miasta po nowe spodnie, kurtki czy buty. Do Hali Góreckiej można było dojechać nawet bezpłatnym autobusem linii 53, który jeździł przez Wildę i Łazarz (ulicami Górecką, Hetmańską, Rolną, Pamiątkową, 28 Czerwca 1956 r., Wierzbięcice, Mostem Dworcowym, Głogowską i Krauthofera).

W 1997 roku obiekt został zamknięty, przebudowany i przekształcony w Galerię Panorama. Obecnie na dwóch poziomach zakupy można robić w ponad 150 sklepach, wśród których są sklepy sieci Deichmann, CCC, Takko, Pepco, Rico Sub, Activus, Piekarnia Natura, Pralinka czy Majster But. W kompleksie znajduje się również market drogeryjny Rossmann czy hipermarket Carrefour oraz budowlany sklep sieci Castorama. Miłośnicy dobrej książki oraz fani muzyki mogą też robić zakupy w salonie Empik.

Galeria Handlowa Panorama była jednym z pierwszych centrów handlowych w Polsce, w które byliśmy zaangażowani, dlatego sukces tego centrum jest dla nas szczególnie ważny. Ogromny potencjał Panoramy wynika z jej zróżnicowanej oferty, dogodnej lokalizacji, oraz lojalnych klientów – w zeszłym roku centrum było odwiedzane miesięcznie średnio 260 000 razy. Zależy nam na modernizacji naszej Galerii w odpowiedzi na zmieniające się oczekiwania klientów oraz rosnące znaczenie lokalizacji. To są główne powody, które stoją za decyzją o rozbudowie i równoważeniu tenant-mix Panoramy – mówi Olga Łoś, Asset Manager Panoramy z ramienia Balmain Asset Management.


Komentarze (2)

29-09-2014 20:37:51
morlock
Byle zdążyć przed "Kinecośtam" przy Hetmańskiego. Corporation war? A bidny poznaniak i tak wybierze Dronkę. No ale mimo braku buforowych parkingów PZ dojadzie bes problema. A tak na marginesie - ktoś wie jaki bank wynajmie dół speluny na winklu Matejkiego i Limanowskiej? No tam gdzie jeszcze rok temu pachniał wrzos.
29-09-2014 11:30:00
JS
To może na piętrze wreszcie będzie działać normalnie klimatyzacja :) Z tekstu wynika, że obecny plac zabaw zostanie zmniejszony do 110 m2. Szkoda, mimo że obecny co rok traci jakąś funkcjonalność, to jest chociaż duży...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: