Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kandydaci na prezydenta Poznania wezmą udział w debacie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kandydaci na prezydenta Poznania wezmą udział w debacie
09-09-2014 06:45   Janusz Ludwiczak
We wtorkowy wieczór odbędzie się pierwsze debata wyborów samorządowych "Jaki Poznań?", którą poprowadzi Agnieszka Gulczyńska. Do udziału w debacie zaproszono wszystkich siedmiu kandydatów.

Debata prezydencka "Jaki Poznań...?" rozpocznie się o godz. 19:00 w Klubokawiarni Meskalina. Poprowadzi ją Agnieszka Gulczyńska. Spotkanie będzie transmitowane w radiu i internecie.

Kierujemy się obywatelską troską o jakość i poziom wyborczej debaty publicznej. Zależy nam, by dyskusja o mieście była rzetelna i merytoryczna. Chcielibyśmy w niej postawić kluczowe pytania: w jakiej sytuacji znajduje się Poznań, jakie stoją przed nim wyzwania oraz jakie w konsekwencji plany i strategie działania powinna podjąć nowowybrana władza publiczna dla rozwoju miasta i pomyślności jego mieszkańców? Odpowiedzi na nie będziemy oczekiwać od osób, które pretendują do władzy publicznej w nadchodzących wyborach władz miasta, przede wszystkim kandydatów na prezydenta oraz kandydatów na radnych miasta Poznania. Chcemy też usłyszeć głosy ekspertów i społeczników, którzy zrecenzują kandydatów, ich wiarygodność, kompetencje i zamierzenia - wyjaśnia Lech Mergler, Społeczny Klub Wyborczy.

Do udziału w spotkaniu zaproszono wszystkich siedmiu kandydatów, którzy zadeklarowały start w wyborach: Tadeusz Dziuba (PiS), Ryszard Grobelny, Jacek Jaśkowiak (PO), Tomasz Lewandowski (SLD), Zygmunt Kopacz (Nowa Prawica), Anna Wachowska-Kucharska SIW Poznaniacy), Maciej Wudarski (Prawo do Miasta).

Wiadomo już, że w debacie, którą poprowadzi dziennikarka radiowa, telewizyjna, publicystka Agnieszka Gulczyńska nie weźmie obecny prezydent Ryszard Grobelny.

Debata rozpocznie się o godz. 19:00 i będzie transmitowana na antenie Radia Merkury oraz przez internet na stronie: debata.istream.pl.

Debatę organizuje nowopowołany Społeczny Klub Wyborczy wspólnie ze społecznymi organizacjami miejskimi: Stowarzyszeniami Ulepsz Poznań, Prawo do Miasta, Przystanek Folwarczna oraz Inwestycje dla Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: