Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza kampania wyborcza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rusza kampania wyborcza
28-08-2014 07:49   Janusz Ludwiczak
W środę opublikowane zostało rozporządzenie premiera w sprawie wyborów samorządowych. Rejestrować mogą się poszczególne komitety wyborcze, które mogą rozpocząć kampanię.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że w dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 27 sierpnia 2014 r. poz. 1134 zostało opublikowane rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 sierpnia 2014 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Rejestracje mogą rozpocząć poszczególne komitety wyborcze. Wszystkie dokumenty dotyczące utworzenia komitetu wyborczego muszą być opatrzone datą nie wcześniejszą niż dzień ogłoszenia aktu o zarządzeniu wyborów. Oznacza to również, że może ruszyć kampania wyborcza, która może potrwać do 14 listopada do godz. 24:00, czyli momentu ogłoszenia ciszy wyborczej. Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada, głosować będziemy w godz. 7:00-21:00.

Zapewne podobnie jak podczas ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w maju Kandydaci będą mogli zamieszczać swoje plakaty na specjalnych konstrukcjach, których w sumie stanie 25. Jedna z nich stanęła przy Rondzie Jeziorańskiego. Kolejna znajdzie się w rejonie Targów i Dworca Zachodniego.

W 2010 r. po raz pierwszy kandydaci startujący w wyborach nie mogli zamieszczać swoich plakatów przy pasach drogowych, czyli na latarniach, słupach, przystankach i barierkach.

Podczas ostatnich wyborów samorządowych prezydent Ryszard Grobelny i radny Wojciech Wośkowiak aż cztery miesiące po wyborach zachęcali do oddawania na nich głosu. Dopiero po naszej interwencji zniknął baner reklamowy Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Grobelnego, który wisiał na ścianie wieżowca przy ul. Głogowskiej 113-118 od początku listopada. Więcej o tym w artykule z kwietnia 2014 r..

Znamy już siedmiu kandydatów na prezydenta Poznania. Wiadomo już, że o stanowisko gospodarza Poznania będą ubiegać się: Tadeusz Dziuba (PiS), Ryszard Grobelny (niezależny), Jacek Jaśkowiak (PO), Tomasz Lewandowski (SLD), Anna Wachowska-Kucharska (Społeczna Inicjatywa Poznaniacy) i Maciej Wudarski (Prawo do Miasta). Siódmym kandydatem ma być Zygmunt Kopacz z Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke.

Znamy też pierwszych kandydatów do Rady Miasta.Platforma Obywatelska jako pierwszy komitet ułożyła już listę wyborczą dla wszystkich siedmiu okręgów, w tym dla okręgu nr 2 obejmującego Łazarz, Jeżyce, Ogrody i Stary Grunwald. "Jedynką" w okręgu nr 2, króry będzie obejmować Łazarz, Stary Grunwald, Jeżyce i Ogrody będzie podobnie jak podczas poprzednich wyborów samorządowych Krzysztof Skrzypinski, obecnie Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania. Na miejscu 2 znajdzie się również jak cztery lata temu Łukasz Mikuła, Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania. Na kolejnych miejscach znajdą się: Agnieszka Kapitan-Szymańska (miejsce 3), Anna Wilczewska (4), Jakub Kucharczyk (5), Adam Kaczmarek (6), Adrian Olszewski (7), Joanna Górecka-Nowak (8), Elżbieta Kralkowska-Mielcarek (9) i Roman Ratajczak (10).

Swój start w wyborach zapowiedzieli również: Lidia Dudziak z PiS, Katarzyna Kretkowska z SLD i Wojciech Wośkowiak z prezydenckiego klubu Poznański Ruch Obywatelskiego. Wszyscy od lat zasiadają w Radzie Miasta i będą "jedynkami" na listach.

Kalendarz wyborczy:

 • Do 21.08. - Zmiany granic okręgów wyborczych.
 • Od 27.08 - oficjalny początek kampanii wyborczej.
 • Do 06.09. - Zawiadomienie PKW o utworzeniu komitetu wyborczego partii politycznej / koalicyjnego komitetu wyborczego. Zawiadomienie komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego.
 • Do 08.09. - Podanie do publicznej wiadomości informacji o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie gminnej komisji wyborczej.
 • Do 17.09. - Zgłoszenie kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych. Rozpoczęcie kampanii wyborczej.
 • Do 22.09. - Przedkładanie wójtowi propozycji zmian siedzib obwodowych komisjach wyborczych. Powołanie terytorialnych komisji wyborczych
 • Do 29.09 - Powołanie okręgowych komisji wyborczych.
 • 14.11.2014 24:00 - Zakończenie kampanii wyborczej.
 • 16.11.2014 - Wybory samorządowe.
 • 21.11.2014 - koniec kadencji samorządu.
 • 30.11.2014 - II tura wyborów samorządowych.


Komentarze (1)

29-08-2014 12:17:24
Nie niszcz Poznania Nie głosuj na Grobel
Nie niszcz Poznania Nie głosuj na Grobelnego ----------------------------------------------------------------- Podziękujmy kumoterskim działaniom: Klanu Ganowiczów, dyr dep edu. UMarszalkowskiefo WaśkoDaGama ex Poseł PO na Sejm Fanny Janowicz z Oświaty. Wszak pieniadze z Oświaty nie idą na oświatę tylko na przysłowiową kawę. ----->>>> W szczególności podziękujmy naszej Szczocie "Najlepszemu Prezydentowi w RP" z Newsweek'a Rysiowi zwanym Ryszard Lwie serce :-) 16 LISTOPADA wybierzmy go powtórnie to mamy zapadające się dworce. Inwestycje nie dokończone, przeciekająca trasa na Franowo, wymiana 60'ąt nowych biurek w Wydziale Oświaty na nowe, kupę szfindli, Dzialającą czasmi PEKĘ i zadowolonych 1500 urzędasów
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: