Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W kwietniu tramwaje nie pojadą na Budziszyńską i rondo Starołęka. Latem wyremontują tory na Reymonta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W kwietniu tramwaje nie pojadą na Budziszyńską i rondo Starołęka. Latem wyremontują tory na Reymonta
03-04-2014 07:37   Janusz Ludwiczak
Do poniedziałku włącznie wymieniane będą zwrotnice na rondzie Rataje. Następnego dnia ekipy MPK przeniosą się na pętle Budziszyńska, by wymienić podkłady i zużyte szyny. Z kolei 24 kwietnia rozpocznie się remont torowiska na rondzie Starołęka, swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 4, 7, 12 i 13. "Siódemka" zostanie skierowana na Starołękę, tramwaje linii 12 pojadą na Zawady, a "13" wraz z "4" będą zawracać na Kórnickiej. Największe utrudnienia czekać będą pasażerów i kierowców na przełomie czerwca i lipca, kiedy to wymieniane będą szyny na ul. Reymonta i Przybyszewskiego wraz z remontem przejazdów.

We wtorek rozpoczęła się wymiana rozjazdu i zwrotnic na rondzie Rataje. Z tego powodu do 7 kwietnia włącznie tramwaje nie będą jeździć pomiędzy Kórnicką a Krzywoustego. "Szóstka" jeździ objazdem przez "Teatralkę" i Most Rocha, zaś tramwaje linii nr 7 kursują objazdem prowadzącym przez Żegrze, Chartowo i os. Lecha. Ponadto "trzynastka" została skierowana przez Most Dworcowy i Królowej Jadwigi, zaś linię nr 5 wydłużono do Starołęki.

Gdy zakończy się remont na rondzie Starołęka dzień później rozpocznie się kolejny.

Po zakończeniu remontu na węźle rozjazdowym rondo Rataje następnego dnia przeniesiemy się na pętlę Budziszyńską. Będziemy wymieniać podkłady, szyny i zastosujemy nowy tłuczeń. Prace potrwają 10 dni od 8 do 18 kwietnia - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Na czas prowadzonych prac tramwaje linii nr 6 i 15 mają być wydłużone do Junikowa.

Natomiast 24 kwietnia torowcy rozpoczną kolejny remont - tym razem na rondzie Starołęka. Prace prowadzone będą po stronie północnej.

Na rondzie Starołęka remontowany będzie węzeł rozjazdowy. Wymieniać będziemy szyny, podlew, beton i kostkę brukową. Dodatkowo wyremontujemy przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Kruczej - wskazuje Iwona Gajdzińska z MPK.

Od 24 do 30 kwietnia tramwaje linii nr 4, 7, 12 i 13 nie będą jeździć ulicą Zamenhofa. "Siódemka" pojedzie objazdem przez Reymonta, Hetmańską na Starołękę, natomiast tramwaje linii nr 12 będą kierowane na Zawady. Natomiast "czwórka" i "trzynastka" zostaną skrócone do Kórnickiej. Linia nr 4 powróci na Połabską przez Most Rocha, natomiast linia nr 13 będzie kursować przez Śródkę i Plac Wielkopolski. Pomiędzy rondem Rataje a rondem Starołęka mają kursować autobusy zastępcze "za tramwaj".

Spore utrudnienia czekają nas w wakacje. Na przełomie czerwca i lipca prowadzony będzie remont torowiska na ul. Reymonta i Przybyszewskiego, wraz z remontem przejazdu na skrzyżowaniach ulic Hetmańska/Reymonta/Grochowska/Arciszewskiego, Reymonta/Wyspiańskiego oraz Przybyszewskiego/Marcelińska. Utrudnienia potrwają nawert miesiąc, a to oznacza zmiany w kursowaniu tramwajów linii nr 1 i 7.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: