Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Siódemka" nie pojedzie na dolny taras Rataj, "6" będzie jeździć przez Most Rocha - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Siódemka" nie pojedzie na dolny taras Rataj, "6" będzie jeździć przez Most Rocha
30-03-2014 23:42   Janusz Ludwiczak
Od 1 kwietnia w związku z wymianą rozjazdu i zwrotnic na rondzie Rataje "szóstka" będzie jeździć przez "Teatralkę" i Most Rocha, zaś tramwaje linii nr 7 będą kursować objazdem prowadzącym przez Żegrze, Chartowo i os. Lecha. Ponadto "trzynastka" zostanie skierowana przez Most Dworcowy i Królowej Jadwigi, zaś linia nr 5 będzie wydłużona do Starołęki.

Od wtorku rozpocznie się remont torowiska na Rondzie Rataje. Prowadzone będą prace naprawcze przy zwrotnicy od strony ul. Kórnickiej. Spowoduje to wyłączenie z ruchu tramwajowego odcinka torowiska w ciągu ul. Jana Pawła II od ul. Kórnickiej do ronda Rataje.

Torowisko w rondzie Rataje remontowane było w całości w 1976 roku. Od tego czasu rozjazd od strony ul. Kórnickiej naprawiany był tylko we fragmentach. Przed 4 laty wymieniliśmy tam na przykład zwrotnice. Tymczasem przez to ruchliwe rondo w ciągu jednej tylko doby odbywają się 992 przejazdy tramwajowe. Przy takiej eksploatacji rozjazdy są już w bardzo kiepskim stanie. Obserwujemy też pęknięcia szyn, widzimy, że mocowania są niepewne, a podłoże niestabilne. Ponieważ dalsze użytkowanie nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa nawet przy ograniczeniu prędkości od 1 kwietnia służby torowe MPK Poznań przystąpią do wymiany najbardziej zużytych rozjazdów na rondzie Rataje od strony ulicy Kórnickiej - informuje Iwona Gajdzińska, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Wymianie podlegać będzie nawierzchnia stalowa (zwrotnice, krzyżownice i szyny) oraz podsypka tłuczniowa. Przy okazji wyprostowany zostanie tor w kierunku wyjazdu w stronę ul. Zamenhofa. Roboty nie spowodują perturbacji w ruchu samochodowym na rondzie, wstrzymana zostanie jedynie komunikacja tramwajowa pomiędzy rondem i węzłem przy ul Kórnickiej. Planowane zakończenie prac w dniu 7 kwietnia - dodaje Iwona Gajdzińska z MPK.

Od wtorku do 7 kwietnia włącznie zmienione zostaną trasy tramwajów linii nr 4, 5, 6, 7, 13, 17, 18 i nocnej nr 201.

"Piątka" zostanie wydłużona do Starołęki.

Tramwaje linii nr 6 skierowane zostaną objazdem przez Grunwaldzką, Bukowską, Rondo Kaponiera, Roosevelta, Most Teatralny, Fredry, Marcinkowskiego, Podgórną i Most Św. Rocha.

Trasa "siódemki" zostanie poprowadzona przez Rondo Starołęka, Żegrze, Chartowo, os. Lecha, trasę Kórnicką i dalej przez Jana Pawła II na Zawady.

Natomiast tramwaje linii nr 13 z północnej części Łazarza pojadą na Starołękę po trasie "szóstki" - tzn. przez Roosevelta, Most Dworcowy, Matyi, Królowej Jadwigi, gdzie na Rondzie Rataje skręcą w Zamenhofa.

ZOBACZ TAKŻE: PeSTka będzie wieczorami dojeżdżać na Dworzec Zachodni. Autobusy nocne pojadą na Dworzec Letni


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: