Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jest szansa na bezpośredni dojazd z Głogowskiej na Poznań Główny i Półwiejską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jest szansa na bezpośredni dojazd z Głogowskiej na Poznań Główny i Półwiejską
15-03-2014 07:33   Janusz Ludwiczak
ZTM rozważa uruchomienie połączenia tramwajowego z Górczyna i Łazarza na dworzec kolejowy, PKS czy do Starego Browaru oraz w okolice AWF.

W połowie stycznia po otwarciu Kaponiery dla tramwajów z Łazarza zniknęła bimba, którą można było z ulicy Głogowskiej dojechać na dworzec kolejowy i PKS, do Starego Browaru czy w okolice AWF. Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała już Zarządowi Transportu Miejskiego wniosek o przywrócenie linii tramwajowej, łączącej ulicę Głogowską z ul. Królowej Jadwigi i dalej Rondem Rataje, przez Most Dworcowy. Więcej w artykule: Rada osiedla chce przywrócenia linii tramwajowej z Głogowskiej na Królowej Jadwigi.

Otrzymaliśmy pismo Rady Osiedla Święty Łazarz dotyczące propozycji zmiany trasy linii nr 18 według której tramwaj miałby kursować ulicą Głogowską a następnie skręcać na most Dworcowy zapewniając bezpośrednie połączenie Górczyna i Łazarza z Głównym Dworcem PKP. Stoimy na stanowisku, że trasa linii nr 18 w obecnym kształcie doskonale się sprawdza, zapewnia dojazd z dworca na Jeżyce i Ogrody i nie wymaga zmian - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Nie wyklucza to jednak wprowadzenia w życie sugestii RO Św. Łazarz, mamy pewną propozycję, której realizacja zapewni bezpośredni dojazd z Górczyna i Łazarza m.in. na tramwajowy przystanek „Poznań Główny”. Jej wprowadzenie będzie jednak zależało od możliwości finansowych i efektów konsultacji z radami osiedli, których zmiany będą dotyczyły - dodaje Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Raczej nie zostanie uruchomiona nowa linia. Swojej trasy nie zmieni też "czternastka", która jeździ przez Dworzec Zachodni i dalej trasą PeSTki. Bez zmian pozostanie także trasa linii nr 8, która prowadzi przez "Teatralkę", Plac Wielkopolski i Ostrów Tumski.

Najprawdopodobniej bezpośrednie połączenie Górczyna i Łazarza z "Poznań Główny", deptakiem i "Browarem" zapewni "piątka". Tramwaje linii nr 5 miałby jeździć przez Głogowską, Most Dworcowy, Matyi, Królowej Jadwigi, Rondo Rataje, Jana Pawła II do trasy Kórnickiej, a następnie Górnym Tarasem Rataj po stałej trasie. Trasa "piątki" dubluje się od Górczyna aż do Okrąglaka z przebiegiem linii nr 8.


Komentarze (9)

18-03-2014 15:29:05
Bartek
2 i 9 się dublują przez 3/4 trasy i z tym by trzeba było coś zrobić. 9 z Piątkowskiej od przystanku Półwiejska skierować przez Most Dworcowy i Głogowską na Górczyn, w zamian dać z Dębca nową linię tramwajową, która od przystanku Półwiejska jechałaby w kierunku Rataj, np. na Franowo.
17-03-2014 21:19:39
starszy Pan ze stocku
Mozna by sie zastanowic nad stałym a nie tylko chwilowym połączeniem Łazarza i Górczyna z ulicą Półwiejską i dalej z Ratajami. Przecież aż się prosi o takie połaczenie...
16-03-2014 12:25:31
mat
Bez przesady, wystarczy podjechać 5, 8 lub 11 do Dworca Zachodniego i macie przesiadkę "drzwi w drzwi". Czy Łazarz pomyślał o tym, że 5 umożliwia dojazd Górnemu Tarasowi Rataj do Wrocławskiej??
16-03-2014 11:44:47
kaśka
A może by był wilk syty i owca cała do czasu zakończenia przebudowy Kaponiery i Mostu Teatralnego skierować tramwaj 5 przez Most Dworcowy, Strzelecką do Gwarnej i dalej przez Most Rocha.
15-03-2014 13:32:24
tonny
Zostawcie w spokoju 5, mozna nia dojechac do Politechniki i Kupca. Problemu, by nie bylo, gdyby byl skret z Towarowej w Sw.Marcin.
15-03-2014 13:02:23
maniek
To wszystko i tak będzie tymczasowe, bo piątka wróci w końcu kiedyś na Most Uniwersytecki
15-03-2014 09:53:50
Nie psujcie układu.
Ktoś kto to zaproponował w ogóle pomyślał ? Chartowo chyba nie potrzebuje dwóch linii przez Królowej Jadwigi, a 5 i 18 jechały by razem od os.Lecha do Mostu Dworcowego. Co z trasą przez Most Św.Rocha, tam gdzie jest popyt na cztery linie w szczycie zostaną tylko dwie? 13 i 16. Nie da się aby każdy miał linie zewsząd - dowsząd. Skoro Łazarz chce linie na Królowej Jadwigi, to Jeżyce chciałyby połączenia z trasą PST i Junikowem, Wilda chciałaby linię na drugą stronę Warty itd.
15-03-2014 08:57:34
j65
Jestem za "5" przez Most Dworcowy,oby szybko!!!!!!
15-03-2014 07:59:34
jaaa
Super bo na przesiadkach dużo czasu się traci i jeszcze ten tłok.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: