Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"W kręgu ballady" w podziękowaniu dla wolontariuszy WOŚP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"W kręgu ballady" w podziękowaniu dla wolontariuszy WOŚP
04-03-2014 01:11   redakcja, Janusz Heller
W piątkowy wieczór koncertem "W kręgu ballady" Klub Osiedlowy "Krąg" dziękował wolontariuszom i członkom Łazarskiego Sztabu 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie wystąpili goście z Łodzi - Łukasz "Caryna" Nowak oraz Darko Bugarić w towarzystwie Huberta Liczbańskiego z poznańskiej grupy "Cisza Jak Ta". Piosenki wykonywane podczas piątkowego koncertu artyści wyśpiewali w pięciu językach: polskim, angielskim, rosyjskim, serbskim i macedońskim.

Łukasz i Darko poznali się przypadkiem, i jak piszą o sobie: "ich dalszym etapem znajomości była podróż do Serbii i zawarcie braterstwa popartego odpowiednią ilością rakiji;)". Podczas wspólnych wojaży narodziła się idea "spotkań z balladą” - koncertów na które złożyły się piosenki słowiańskich bardów: Bułata Okudżawy, Jacka Kaczmarskiego, Włodzimierza Wysockiego czy Jaromira Nohavicy, a okraszonych autorskimi piosenkami Łukasza.

Pomysłodawcą "Spotkań z balladą" jest występujący wielokroć w Kręgu, poeta i muzyk Łukasz Nowak - twórca piosenek i ballad, lider grupy „Caryna”. Darko Bugaric serbski muzyk i tancerz. Przez piętnaście lat był związany z zespołem folkowym „Zelezničar Kraljevo”, jako tancerz, gitarzysta i wokalista. Darko od czterech lat mieszka w Polsce, a w Klubie Krąg gościł pierwszy raz w listopadzie 2012 roku. Piosenki wykonywane podczas piątkowego koncertu artyści wyśpiewali w pięciu językach: polskim, angielskim, rosyjskim, serbskim i macedońskim.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: