Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Grobelny został florystą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Grobelny został florystą
01-03-2014 01:46   Janusz Ludwiczak
Wiosnę można poczuć na Targach Gardenia, na których prezentowane są nowości w branży ogrodowej. Ogrodnicy i miłośnicy zieleni mogą zobaczyć, ale również zakupić kwiaty, krzewy, drzewa, nasiona i różne dekoracje ogrodowe. W piątek na Gardenii podsumowano również wszystkie 20. edycji konkursu Zielony Poznań. Organizatorzy przygotowali konkurs. Prezydent Ryszard Grobelny musiał przygotować kompozycję z kwiatów.

Pawilony pełne kwiatów, roślin zielonych i artykułów ogrodniczych, a także mebli ogrodowych i dekoracji - a to za sprawą targów Gardenia, które w weekend odbywają się na MTP. Ponad 500 wystawców z 17 krajów prezentuje blisko 600 marek od nowych odmian kwiatów i roślin czy narzędzi do pracy w ogrodzie po małą architekturę ogrodową.

W ramach Gardenii w piątek odbyło się podsumowanie wszystkich 20. edycji konkursu Zielony Poznań, który organizowany jest od 1994 roku. Mogą w nim udział wziąć właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych, zieleńców, podwórek i działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Obiekty oceniane są w pięciu kategoriach: zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka; balkony, loggie, tarasy i okna; ogrody przydomowe; działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną br. na terenach wcześniej nie zagospodarowanych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznie dostępnych.

W sumie w dotychczasowych, dwudziestu edycjach konkursu udział wzięło 54 526 uczestników. Natomiast w tym roku do rywalizacji zgłoszono aż 5103 obiektów, w tym: 184 zieleńce, 584 balkonów, 594 ogrodów przydomowych, 3735 działek na terenach ROD i 6 pasów zieleni.

Oprócz podsumowań nie zabrakło zabawy i konkursów. Ochotnicy musieli wykonać bukiet z kwiatów. Jednym z florystów został też prezydent Ryszard Grobelny.


Komentarze (2)

02-03-2014 10:08:54
MAJA
Panie Redaktorze - to nie ochotnicy wykonywali pozostałe kompozycje - tylko Wiceprezes MTP Pan Tomasz Kobierski w zastępstwie p. Prezesa Andrzeja Byrta i dwie panie poproszone o to przez organizatora.
01-03-2014 22:29:50
Ja
Będzie miał co robić po skończeniu kadencji bycia Prezydentem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: