Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Grobelny został florystą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Grobelny został florystą
01-03-2014 01:46   Janusz Ludwiczak
Wiosnę można poczuć na Targach Gardenia, na których prezentowane są nowości w branży ogrodowej. Ogrodnicy i miłośnicy zieleni mogą zobaczyć, ale również zakupić kwiaty, krzewy, drzewa, nasiona i różne dekoracje ogrodowe. W piątek na Gardenii podsumowano również wszystkie 20. edycji konkursu Zielony Poznań. Organizatorzy przygotowali konkurs. Prezydent Ryszard Grobelny musiał przygotować kompozycję z kwiatów.

Pawilony pełne kwiatów, roślin zielonych i artykułów ogrodniczych, a także mebli ogrodowych i dekoracji - a to za sprawą targów Gardenia, które w weekend odbywają się na MTP. Ponad 500 wystawców z 17 krajów prezentuje blisko 600 marek od nowych odmian kwiatów i roślin czy narzędzi do pracy w ogrodzie po małą architekturę ogrodową.

W ramach Gardenii w piątek odbyło się podsumowanie wszystkich 20. edycji konkursu Zielony Poznań, który organizowany jest od 1994 roku. Mogą w nim udział wziąć właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych, zieleńców, podwórek i działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Obiekty oceniane są w pięciu kategoriach: zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka; balkony, loggie, tarasy i okna; ogrody przydomowe; działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną br. na terenach wcześniej nie zagospodarowanych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznie dostępnych.

W sumie w dotychczasowych, dwudziestu edycjach konkursu udział wzięło 54 526 uczestników. Natomiast w tym roku do rywalizacji zgłoszono aż 5103 obiektów, w tym: 184 zieleńce, 584 balkonów, 594 ogrodów przydomowych, 3735 działek na terenach ROD i 6 pasów zieleni.

Oprócz podsumowań nie zabrakło zabawy i konkursów. Ochotnicy musieli wykonać bukiet z kwiatów. Jednym z florystów został też prezydent Ryszard Grobelny.


Komentarze (2)

02-03-2014 10:08:54
MAJA
Panie Redaktorze - to nie ochotnicy wykonywali pozostałe kompozycje - tylko Wiceprezes MTP Pan Tomasz Kobierski w zastępstwie p. Prezesa Andrzeja Byrta i dwie panie poproszone o to przez organizatora.
01-03-2014 22:29:50
Ja
Będzie miał co robić po skończeniu kadencji bycia Prezydentem.
Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: