Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pierwsza Dama otworzyła targi książki i wręczyła Pegaziki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pierwsza Dama otworzyła targi książki i wręczyła Pegaziki
01-03-2014 01:34   Janusz Ludwiczak
Anna Komorowska, małżonka Prezydenta RP otworzyła w piątek XIII Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla dzieci i młodzieży, których głównym przesłaniem jest promocja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych i dorastających, uświadomienie, jak ważna jest obecność dobrych i mądrych lektur w codziennym życiu rodzinnym.

Czytelnictwo nie jest najmocniejszą stroną Polaków, ale bardzo warto nad tym popracować, aby to się zmieniło. Zachęćmy dzieci i młodzież do tego, żeby czytały. Warto czytać książki. Czytanie to w końcu sama przyjemność - powiedziała prezydentowa Anna Komorowska podczas otwarcia XIII Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla dzieci i młodzieży.

Głównym przesłaniem Poznańskich targów jest promocja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych i dorastających, uświadomienie, jak ważna jest obecność dobrych i mądrych lektur w codziennym życiu rodzinnym. Adresatami targów są przede wszystkim dzieci, młodzież i ich rodziny. To także ważne miejsce spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy, bibliotekarzy, środowisk naukowych, jak i prezentacji dokonań edytorskich oraz dyskusji merytorycznych i warsztatowych. Tegoroczna edycja wydarzenia jest poświęcona Kornelowi Makuszyńskiemu w 130 rocznicę urodzin.

Pierwsza Dama wręczyła również nagrody Pegazika. W kategorii "Twórca Książki dla Dzieci i Młodzieży" wyróżniono poetkę i dramaturga Krystynę Miłobędzką, zaś w kategorii "Przyjaciel Książki dla Dzieci i Młodzieży" literaturoznawcę i krytyka Ewę Grudę kierującą Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie. Anna Komorowska zwiedziała także wystawy i ekspozycje, a także stoiska szkół na Targach Edukacyjnych. Na zakończenie wzięła udział w spotkaniu z Michałem Rusinkiem, autorem książki "Pałac Prezydencki": oraz z dziećmi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci Niewidomych w Owińskach.

XIII Poznańskie Spotkania Targowe, którym towarzyszą Targi Edukacyjne potrwają do niedzieli w pawilonie nr 15. Wstęp wolny.


R E K L A M A

Komentarze (1)

01-03-2014 14:13:11
Nick name
Nie wszystko złoto co się świeci'.,:
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: