Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pierwsza Dama otworzyła targi książki i wręczyła Pegaziki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pierwsza Dama otworzyła targi książki i wręczyła Pegaziki
01-03-2014 01:34   Janusz Ludwiczak
Anna Komorowska, małżonka Prezydenta RP otworzyła w piątek XIII Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla dzieci i młodzieży, których głównym przesłaniem jest promocja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych i dorastających, uświadomienie, jak ważna jest obecność dobrych i mądrych lektur w codziennym życiu rodzinnym.

Czytelnictwo nie jest najmocniejszą stroną Polaków, ale bardzo warto nad tym popracować, aby to się zmieniło. Zachęćmy dzieci i młodzież do tego, żeby czytały. Warto czytać książki. Czytanie to w końcu sama przyjemność - powiedziała prezydentowa Anna Komorowska podczas otwarcia XIII Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla dzieci i młodzieży.

Głównym przesłaniem Poznańskich targów jest promocja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych i dorastających, uświadomienie, jak ważna jest obecność dobrych i mądrych lektur w codziennym życiu rodzinnym. Adresatami targów są przede wszystkim dzieci, młodzież i ich rodziny. To także ważne miejsce spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy, bibliotekarzy, środowisk naukowych, jak i prezentacji dokonań edytorskich oraz dyskusji merytorycznych i warsztatowych. Tegoroczna edycja wydarzenia jest poświęcona Kornelowi Makuszyńskiemu w 130 rocznicę urodzin.

Pierwsza Dama wręczyła również nagrody Pegazika. W kategorii "Twórca Książki dla Dzieci i Młodzieży" wyróżniono poetkę i dramaturga Krystynę Miłobędzką, zaś w kategorii "Przyjaciel Książki dla Dzieci i Młodzieży" literaturoznawcę i krytyka Ewę Grudę kierującą Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie. Anna Komorowska zwiedziała także wystawy i ekspozycje, a także stoiska szkół na Targach Edukacyjnych. Na zakończenie wzięła udział w spotkaniu z Michałem Rusinkiem, autorem książki "Pałac Prezydencki": oraz z dziećmi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci Niewidomych w Owińskach.

XIII Poznańskie Spotkania Targowe, którym towarzyszą Targi Edukacyjne potrwają do niedzieli w pawilonie nr 15. Wstęp wolny.


Komentarze (1)

01-03-2014 14:13:11
Nick name
Nie wszystko złoto co się świeci'.,:
Aktualności
Niezapominajka
17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

18

wrz

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: