Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W przyszłym roku Targi zorganizują "PeWuKę bis" i zmodernizują pawilon nr 3 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W przyszłym roku Targi zorganizują "PeWuKę bis" i zmodernizują pawilon nr 3
10-12-2013 10:39   Janusz Ludwiczak
"PeWuka bis" prezentująca 25-letni dorobek polskich firm i przedsiębiorstw, rozpoczęcie modernizacji pawilonu nr 3 i dokończenie budowy łącznika między "czteropakiem" a centrum kongresowym - to plany Międzynarodowych Targów Poznańskich na 2014 rok.

Podczas corocznego spotkania wigilijnego z dziennikarzami Międzynarodowe Targi Poznańskie podsumowały kończący się rok.

W tym roku Targi odwiedziło 485 tys. zwiedzających (dla porównania w 2011 r. - 445 601, w 2012 - 492 990), którzy obejrzeli oferty 9 800 wystawców. Wszystkie tegoroczne imprezy odbyły się na łącznej powierzchni 330 000 m2. Przychody MTP na ten rok wyniosą 153 mln 71 tys. zł (plan przewidywał 118 mln 526 tys. zł). Dla porównania w 2010 roku przychody wyniosły 114,1 mln zł, w 2011 - 120 mln 131 tys. zł, a w roku ubiegłym - 129,468 mln zł.

Z kolei w przyszłym roku Targi planują zorganizować "PeWuKę bis". Wystawa ma zaprezentować dorobek polskich firm i przedsiębiorstw na przełomie lat 1989-2014 z okazji 25-lecia wolnej Polski.

Udało nam się uzyskać aprobatę prezydenta dla pomysłu, aby przy okazji targów ITM zorganizować tzw. "PeWukę bis". Wystawa nie będzie co prawda na 80 hektarach i nie zadłuży miasta, ale będzie prezentować dorobek firm, którym się udało w ciągu ostatnich 25 latach od 1989 do 2014 roku. Wystawa miałaby przedstawić firmy i przedsiębiorstwa nie tylko państwowe, ale również te, które zostały sprywatyzowane, przejęte przez polskich lub zagranicznych nabywców, które nie zginęły z powierzchni ziemi, wniosły swój wkład, zostały unowocześnione, stały się potencjalnymi graczami. Jest ogromne zainteresowanie przedstawicieli wszystkich sektorów. Mamy nadzieję, że będzie to bardzo sympatyczna i pouczająca ekspozycja - zapowiada Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Do 12 lutego ma zakończyć się budowa nowego pawilonu 8a. Natomiast 15 kwietnia powinien być gotowy łącznik, który połączy "czteropak", czyli kompleks pawilonów 7, 7a, 8 i 8a z centrum kongresowym, czyli pawilonem nr 15, w którym znajduje się Sala Ziemi. Inwestycja, którą realizuje firma Wechta będzie w sumie kosztować 35 mln zł.

W przyszłym roku MTP planują budowę kolejnego łącznika, który ma połączyć największy pawilon - nr 5 z pawilonem 6. Targi przeprowadzą również modernizację "trójki". Ma zmienić się fasada pawilonu znajdującego się od strony ul. Roosevelta.

Są dwa elementy w tej przebudowie. Pierwszy to elewacja, która odstaje od tych dwóch nowoczesnych sąsiednich pawilonów 3 i 3a, które są pokryte specjalnymi płytami o kolorze matowo-stalowym. Chcemy w ten sam sposób zrobić tą część, która pochodzi z lat 70. Będzie to przebudowa fasady i wnętrza. Od strony ul. Roosevelta znajdują się sklepy i restauracje, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Ten deptak wzdłuż hal stał się rodzajem sprintu ludzi do pociągów. On nie sprzyja zatrzymaniu się, ale wycina nam spory kawałek wewnątrz hali, to jest 1000 metrów kwadratowych. Powierzchnie te chcemy przeznaczyć na cele administracyjne - wyjaśnia Andrzej Byrt, szef Targów.

W ramach inwestycji nie tylko zmieni się elewacja "trójki", ale również wymienione zostaną trzy bramy wjazdowe od strony ul. Roosevelta i Bukowskiej.

Z kolei w kolejnych latach MTP przewidują budowę parkingu nad pawilonami 1 i 2 oraz stworzenie nowego Centrum Targowego, które powstanie w miejscu dawnej restauracji Adria.

Plany budowy parkingu są wciąż aktualne. Jego budowa rozpocznie się jednak dopiero w 2015 roku. Ciągle odkładamy jednak plan realizacji nowego Centrum Targowego. Dla nas najważniejsze są inwestycje w infrastrukturę targową, która jest naszym narzędziem pracy. Jak będziemy mieli dużo dobrych i nowoczesnych hal, oszczędnych jeśli chodzi o ogrzewanie, wyposażonych we wszystko co jest niezbędne dla wystawców - od małych barów po restauracje i dobre ubikacje to wszystko będzie procentowało zwiększonymi dochodami. My nie przejadamy pieniędzy tylko najpierw inwestujemy. W latach 2016-2017 przypuszczalnie zainwestujemy w rzeczy konsumpcyjne, czyli nowe centrum administracyjne - tłumaczy Andrzej Byrt, prezes MTP.

W sierpniu "Gazeta Wyborcza Poznań" donosiła, że MTP chcą sprzedać działkę przy ul. Matejki, na której znajduje się parking. Docelowo miałoby tam powstać osiedle mieszkaniowe.

W tej chwili nie ma potrzeby sprzedaży działki przy ul. Matejki. Najpierw musiałby powstać nowy parking od strony ulicy Głogowskiej. Choć kto wie, może w przyszłości zajmiemy się tez specjalnością deweloperską - wskazuje prezes Andrzej Byrt.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: