Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W miejscu wyburzonego Pawilonu Szwajcarskiego powstaje szkielet konstrukcji nowej "ósemki" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W miejscu wyburzonego Pawilonu Szwajcarskiego powstaje szkielet konstrukcji nowej "ósemki"
17-09-2013 01:49   Janusz Ludwiczak
Nie ma już śladu do "Pawilonie Szwajcarskim" z 1977 roku. Obecnie stawiany jest szkielet konstrukcji nowego pawilonu. Budowa "ósemki" zakończy się w lutym i będzie kosztować 35 mln zł.

Międzynarodowe Targi Poznańskie podjęły decyzję o zburzeniu starej hali 8A, gdyż nie odpowiadała ona już współczesnym wymaganiom wystawienniczym. Poziomy pawilonu były zbyt niskie na ekspozycje i uniemożliwiały m.in. budowę piętrowych stoisk. Dlatego podjęto decyzję o całkowitym wyburzeniu pawilonu i budowie nowego pawilonu w nowoczesnej technologii przy jednoczesnej likwidacji piętra, dzięki czemu dopuszczalna wysokość zabudowy wzrośnie z 4,50 m do 10 m.

Nowa "ósemka" będzie bardzo funkcjonalna. Pawilon będzie w kolorze metalowej stali o poziomych pasach zbliżony wyglądem do pawilonu 7a i 6a. Poprzednia hala miała trzy poziomy, ta będzie miała jeden poziom o wysokości 10 metrów dzięki czemu będzie można wystawiać w nich np. dźwigi. Nowy pawilon zostanie połączony napowietrznym łącznikiem z pawilonem 15, w którym mieści się centrum kongresowe i Sala Ziemi - powiedział Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nowy pawilon 8a, którego budowa zakończy się w połowie lutego będzie miał 2800 m kw. powierzchni użytkowej, a jego kubatura wyniesie 36 415 m3. Dzięki specjalnemu nadziemnemu łącznikowi będzie można przejść bezpośrednio do centrum konferencyjno-kongresowego w pawilonie 15. Inwestycja ta, którą realizuje firma Wechta będzie w sumie kosztować 35 mln zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: