Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budowa "ósemki" na półmetku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budowa "ósemki" na półmetku
21-11-2013 01:31   Janusz Ludwiczak
Za trzy miesiące do użytku oddany zostanie nowy pawilon 8a na terenie MTP. Obiekt powstaje w miejscu, w którym znajdował się "Pawilon Szwajcarski" zbudowany w 1977 roku. Hala będzie połączona specjalnym nadziemnym łącznikiem z pawilonem 15, w którym znajduje się centrum kongresowe i Sala Ziemi.

Już 179 dni trwa budowa nowego pawilonu 8a. Obiekt powstaje w miejscu hali zbudowanej przez Szwajcarów w 1977 roku. Stara "ósemka" została wyburzona, gdyż nie odpowiadała ona już współczesnym wymaganiom wystawienniczym. Poziomy pawilonu były zbyt niskie na ekspozycje i uniemożliwiały m.in. budowę piętrowych stoisk. Dlatego podjęto decyzję o całkowitym wyburzeniu pawilonu i budowie nowego pawilonu w nowoczesnej technologii przy jednoczesnej likwidacji piętra, dzięki czemu dopuszczalna wysokość zabudowy wzrośnie z 4,50 m do 10 m. Obecnie prowadzone prace są już na półmetku.

Zakończyły się już prace związane z wykonaniem żelbetowych ścian pawilonu i łącznika pomiędzy pawilonem nr 8 i 8A. Wykonano również następny odcinek konstrukcji stalowej wewnętrznego łącznika w Pasażu - pomiędzy pawilonami nr 8 i 7. Na ukończeniu są prace instalacyjne związane z wykonaniem grupowego węzła cieplnego dla potrzeb pawilonów nr 8 i 8A, a także wykonano 75% pokrycia dachowego (wykorzystano do tego celu blachę trapezową) wraz z izolacją termiczną nad pawilonem 8a - informują Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Nowy pawilon 8a, którego budowa zakończy się w połowie lutego będzie miał 2800 m kw. powierzchni użytkowej, a jego kubatura wyniesie 36 415 m3. Dzięki specjalnemu nadziemnemu łącznikowi będzie można przejść bezpośrednio do centrum konferencyjno-kongresowego w pawilonie 15. Inwestycja ta, którą realizuje firma Wechta będzie w sumie kosztować 35 mln zł.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: