Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiceprezes MTP przykręcił ostatnią śrubę na budowie konstrukcji łącznika pawilonów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiceprezes MTP przykręcił ostatnią śrubę na budowie konstrukcji łącznika pawilonów
18-10-2013 01:17   Janusz Ludwiczak
Będzie mieć 72 metrów długości i 6 metrów szerokości i ważyć aż 60 ton - mowa o specjalnym łączniku, który połączy Centrum Kongresowe, w którym mieści się Sala Ziemi z powstającym nowym pawilonem 8A. W środę Przemysław Trawa, wiceprezes zarządu MTP na specjalnym podnośniku przykręcił ostatnią śrubę konstrukcji łącznika.

Dzięki łącznikowi targowi gości będą mogli przejść o "suchej nitce, pod dachem" z Centrum Kongresowego, w którym mieści się Sala Ziemi do powstającego pawilonu 8A, który wejdzie w skład tzw. "czteropaku" (czyli kompleksu czterech pawilonów - nr 7, 7A, 8 i 8A).

Zyskujemy dzięki temu dwie ważne cechy: możemy przejść, nie wychodząc na dwór, z holu wschodniego będącego głównym wejściem na targi, aż do pawilonu 15 i zlokalizowanej tam Sali Ziemi. Drugą ważną cechą jest to, że dzięki połączeniu pawilonów jest możliwe lokowanie w tych przestrzeniach konferencji na 15 tysięcy ludzi - powiedział Przemysław Trawa, wiceprezes zarządu MTP.

Konstrukcja oparta będzie na czterech betonowych słupach, która będzie zwisać 5 metrów nad poziomem ziemi. Długość łącznika wyniesie 72 m, a szerokość 6 m. Całość będzie ważyć 60 ton, a do budowy zostanie użyte aż 520 m2 szkła.

Do końca lutego ma zakończyć się również budowa nowego pawilonu nr 8A. Całkowity koszt inwestycji wynosi 35 mln zł.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: