Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiceprezes MTP przykręcił ostatnią śrubę na budowie konstrukcji łącznika pawilonów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiceprezes MTP przykręcił ostatnią śrubę na budowie konstrukcji łącznika pawilonów
18-10-2013 01:17   Janusz Ludwiczak
Będzie mieć 72 metrów długości i 6 metrów szerokości i ważyć aż 60 ton - mowa o specjalnym łączniku, który połączy Centrum Kongresowe, w którym mieści się Sala Ziemi z powstającym nowym pawilonem 8A. W środę Przemysław Trawa, wiceprezes zarządu MTP na specjalnym podnośniku przykręcił ostatnią śrubę konstrukcji łącznika.

Dzięki łącznikowi targowi gości będą mogli przejść o "suchej nitce, pod dachem" z Centrum Kongresowego, w którym mieści się Sala Ziemi do powstającego pawilonu 8A, który wejdzie w skład tzw. "czteropaku" (czyli kompleksu czterech pawilonów - nr 7, 7A, 8 i 8A).

Zyskujemy dzięki temu dwie ważne cechy: możemy przejść, nie wychodząc na dwór, z holu wschodniego będącego głównym wejściem na targi, aż do pawilonu 15 i zlokalizowanej tam Sali Ziemi. Drugą ważną cechą jest to, że dzięki połączeniu pawilonów jest możliwe lokowanie w tych przestrzeniach konferencji na 15 tysięcy ludzi - powiedział Przemysław Trawa, wiceprezes zarządu MTP.

Konstrukcja oparta będzie na czterech betonowych słupach, która będzie zwisać 5 metrów nad poziomem ziemi. Długość łącznika wyniesie 72 m, a szerokość 6 m. Całość będzie ważyć 60 ton, a do budowy zostanie użyte aż 520 m2 szkła.

Do końca lutego ma zakończyć się również budowa nowego pawilonu nr 8A. Całkowity koszt inwestycji wynosi 35 mln zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: