Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przejazdy drezyną, zwiedzanie stanowiska magafonisty i msza tramwajarska na Katarzynki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przejazdy drezyną, zwiedzanie stanowiska magafonisty i msza tramwajarska na Katarzynki
24-11-2013 00:18   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek przypada świętej Katarzyny, która jest patronką kolejarzy i tramwajarzy. Z tej okazji w niedzielę na dworcu Poznań Główny odbędzie się wystawa lokomotyw, zespołów trakcyjnych i wagonów kolejowych. Będzie można również przejechać się drezyną. Natomiast w kościele Matki Boskiej Bolesnej odprawiona zostanie msza św. w intencji pracowników MPK, w trakcie której wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania. Nabożeństwo zostanie poprzedzone poświęceniem historycznego krzyża ku czci i pamięci pracowników MPK, który został wzniesiony pierwotnie w zajezdni przy ul. Gajowej podczas obchodów 25 rocznicy Poznańskiego Czerwca 56.

W godz. od 10:00 do 15:00 na peronie 4a odbędzie się wystawa taboru kolejowego. Będzie można zobaczyć lokomotywy, wagony kolejowe oraz elektryczne zespoły trakcyjne, a także zwiedzić stanowisko megafonisty oraz stanowiska kasowe (zbiórka w wagonie Przewozów Regionalnych o godz.: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00). Chętni będą mogli przejechać się również drezyną ręczną i wesprzeć Grodziska Kolej Drezynową.

O godz. 14:00 w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej zostanie poświęcony historyczny krzyż ku czci i pamięci pracowników MPK. Krzyż ten został wzniesiony pierwotnie w zajezdni przy ul. Gajowej podczas obchodów 25 rocznicy Poznańskiego Czerwca'56. Godzinę później w kościele Matki Boskiej Bolesnej odprawiona zostanie msza św. w intencji obecnych, emerytowanych i nieżyjących już pracowników MPK. Eucharystii będzie przewodniczyć ks. prałat Eugeniusz Antkowiak, proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej, dziekan dekanatu Poznań-Łazarz i kapelan MPK. W trakcie nabożeństwa wystąpi Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: