Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pracownicy MPK wspominali swoją patronkę św. Katarzynę i modlili się o przyszłość firmy {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pracownicy MPK wspominali swoją patronkę św. Katarzynę i modlili się o przyszłość firmy {WIDEO}
21-11-2011 01:29   Janusz Ludwiczak
Z okazji przypadającego wspomnienia św. Katarzyny - patronki kolejarzy i tramwajarzy, w niedzielę w kościele Matki Boskiej Bolesnej została odprawiona msza św. w intencji pracowników MPK. W jej trakcie wystąpiła Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania.

Na początku liturgii postać świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, która jest patronką kolejarzy i tramwajarzy przypomniał ks. prałat Eugeniusz Antkowiak, proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej i kapelan MPK.

W mszy świętej udział wziął zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa z prezesem Wojciechem Tulibackim, wicedyrektorami Janem Firlikiem i Krzysztofem Książykiem na czele, a także obecni i emerytowani pracownicy MPK oraz związki zawodowe i Solidarność.

Eucharystię uświetniły występy Reprezentacyjnej Orkiestry Miasta Poznania.

Podczas mszy św. pracownicy modlili się także o lepszą przyszłość dla MPK, w którym sytuacja nie jest najlepsza. W przyszłym roku szykują się zwolnienia pracowników, a pasażerowie mogą odczuć dwie podwyżki biletów.

Po raz kolejny spotkaliśmy się na mszy św. z okazji przypadającego święta. Skoro jesteśmy w obliczu święta, to powinno się chociaż trochę z siebie wyzwolić radości, bo na temat obecnej sytuacji nie będę rozmawiał. Jest to smutne i przykre - mówi Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Z okazji "Katarzynek" MPK tradycyjnie jak co roku zorganizuje w najbliższy weekend przejażdżki zabytkowymi tramwajami i autobusami, połączone ze zwiedzaniem zajezdni.

Dla mieszkańców jak zawsze zorganizujemy przejazdy i możliwość zwiedzenia zajezdni, dla pracowników jest to spotkanie. Wręczone zostaną statuetki i nagrody, dla tych osób, które godnie nas reprezentują, także w Polsce. Co roku wszyscy pracownicy mają wypłaconą tzw. "katarzynkę", to jest nagroda dla wszystkich równa - dodaje Wojciech Tulibacki, prezes MPK.

ZOBACZ WIDEO


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: