Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont na Kasprzaka na półmetku. Za kilka dni ruszy wymiana chodników na Chełmońskiego i Kossaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont na Kasprzaka na półmetku. Za kilka dni ruszy wymiana chodników na Chełmońskiego i Kossaka
30-08-2013 12:34   Janusz Ludwiczak
Na półmetku jest remont chodników na ulicy Kasprzaka. Inwestycja warta 196,5 tys. zł zakończy się pod koniec września. W tym roku do historii przejdą stare i nierówne chodniki na ul. Chełmońskiego, Kossaka i Sczanieckiej.

Remont chodników na ulicy Kasprzaka rozpoczął się na początku sierpnia. Prace prowadzi ekipa drogowców z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Rat–Bud Jacek Ratajczak z Czerwonaka, które wygrało przetarg na remont nawierzchni chodnika.

Wykonawca ma czas do 27 września na wymianę starych i dziurawych chodników po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka, pomiędzy Hetmańską a Palacza. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną także krawężniki.

Inwestycja będzie kosztować 196 560,92 zł brutto. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 120 tys. zł w ramach tegorocznego budżetu.

W tym roku przeprowadzone zostaną również remonty chodników na ul. Chełmońskiego (na odcinku od Wyspiańskiego do Grottgera), Sczanieckiej (na odcinku Jarochowskiego-Bogusławskiego obie strony, na odcinku Bogusławskiego-Kasprzaka idąc od ul. Jarochowskiego strona lewa) a także Kossaka (na całej długości ulicy, od Wyspiańskiego do Grottgera).


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Do listopada wyremontują chodniki na ul. Sczanieckiej

ZOBACZ TAKŻE: Za ponad 163,7 tysiące złotych wyremontują chodniki na Kossaka

ZOBACZ TAKŻE: Ulica Jarochowskiego między Palacza a Hetmańska załatana. Co z odcinkiem przy Arenie?

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

06-09-2013 00:33:23
swojak
W końcu Rada Osiedla zobaczyła jak żyją ludzie na ulicy Kossaka! Przy okazji remontu zmieńcie parkowanie z prostopadłego na równoległe!
30-08-2013 13:21:43
jakmyślisz
I co to da jeśli od czasu wprowadzenia SOP na Jeżycach nowo powstałe chodniki zostaną zmasakrowane jak na np.pd. Niegolewskich . Nowe kostki zapadnięte na odcinku zrewitalizowanym. A coś z Was pełzało po pn.Sczanieckiej od Kasprzaka do Głogowskiej? Nie podpowiadam. Ruszta się z odbytami. Nowe kostki zapadnięte, ale co się będę produkował. Poczekam i pośmieję się jak "cóś" se odbyt odbije. Teraz czekam na "kronikę wypadków " Miasta Poznania i Osiedla Św.Łazarza. Jeśli coś trafi wrone musi krakać jak i one, test.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: