Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Jarochowskiego między Palacza a Hetmańska załatana. Co z odcinkiem przy Arenie? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Jarochowskiego między Palacza a Hetmańska załatana. Co z odcinkiem przy Arenie?
20-08-2013 01:24   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Jarochowskiego, na odcinku pomiędzy Hetmańską a Palacza znajdowało się ponad 100 dziur w jezdni. W środę zakończył się gruntowny remont nawierzchni. Tymczasem kierowcy i mieszkańcy dopytują co z odcinkiem przy Parku Kasprowicza, pomiędzy Wyspiańskiego a Hetmańską.

Tydzień temu zakończył się gruntowny remont nawierzchni na ulicy Jarochowskiego. Na odcinku pomiędzy ulicą Hetmańską a Palacza przez ponad pół roku znajdowało się grubo ponad 100 dziur w jezdni. Ulica Jarochowskiego jest o tyle ważną arterią, że jest to droga dojazdowa chociażby do Szkoły Podstawowej nr 69.

Tymczasem kierowcy i mieszkańcy dopytują co z odcinkiem przy Parku Kasprowicza, pomiędzy Wyspiańskiego a Hetmańską.

Czy remont Jarochowskiego po drugiej stronie Hetmańskiej też jest przewidziany (od strony Parku Kasprowicza)? - pyta Malvina Malina.

Czy wiadomo kiedy zostanie naprawiona jezdnia na ul. Jarochowskiego od Wyspiańskiego do Chociszewskiego?? - dziura dziurę pogania... - wskazuje Ewa.

Popieram przedmówczynię, odcinek Jarochowskiego wzdłuż Areny jest również tragiczny - pisze w komentarzu Nikodem.

Póki co w planach nie ma remontu nawierzchni na tym odcinku ulicy Jarochowskiego.

Nie mamy informacji od Zarządu Dróg Miejskich by remontowana była nawierzchnia na ulicy Jarochowskiego od Wyspiańskiego do Hetmańskiej. Raczej inwestycja ta nie będzie zrealizowana w najbliższym czasie, a na pewno nie w tym roku - sądzi Filip Olszak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.

W fatalnym stanie są również chodniki na ulicy Jarochowskiego po stronie Orlika (na odcinku pomiędzy ulicami Niegolewskich a Limanowskiego). Płyty chodnikowe niszczone są często przez parkujące samochody.

Tymczasem po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka pomiędzy Hetmańską a Palacza wymieniane są stare i dziurawe chodniki. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną także krawężniki. Wykonawca ma czas do 27 września na zrealizowanie zadania. Inwestycja będzie kosztować 196 560,92 zł brutto. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 120 tys. zł w ramach tegorocznego budżetu.

W tym roku przeprowadzone zostaną również remonty chodników na ul. Chełmońskiego (na odcinku od Wyspiańskiego do Grottgera), Sczanieckiej (na odcinku Jarochowskiego-Bogusławskiego obie strony, na odcinku Bogusławskiego-Kasprzaka idąc od ul. Jarochowskiego strona lewa) a także Kossaka (na całej długości ulicy, od Wyspiańskiego do Grottgera).


R E K L A M A

Komentarze (3)

21-08-2013 15:52:36
Szymon
Prosiłbym raczej Radę Dzielnicy aby w przyszłości bardziej sensownie dzielone były pieniądze i naprawiane drogi najbardziej używane. A druga sprawa jest taka: czy ktoś pomyślał jak zabezpieczyć wyremontowany już chodnik, by za 2 lata nie trzeba go znów remontować?
20-08-2013 17:04:32
morlock
Badziewne odcinki ulic naprawiają podczas gdy te najbardziej uczęszczane i widoczne świecą bidą. Znając realia napisz lepiej człowieku czyj dzieciarek do tamtejszej podstawówki uczęszcza lub kto z "tuzów" nabył willę w tym rejonie. Nie raz tamtędy skracałem sobie drogę ale dopiero po tym jak jakiś siwy buc zaczął mi wygrażać piąchą (mimo że 30 na godzinę bo szkoła) po pół roku zaordynowano "one way" od Kasprzoka/Winklera i stosowny znak ZDM łaskawie postawił.Śmiech na sali i wiara w garbate aniołki.
20-08-2013 07:15:31
Negatyw
W okolicy Parku Kasprowicza porusza się sporo dzieci. Tym bardziej stan chodników musi się poprawić. Ale od czasu upadku komuny więcej się tam zabiera, niż oddaje...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: