Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Jarochowskiego nie jest już dziurawa jak szwajcarski ser - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Jarochowskiego nie jest już dziurawa jak szwajcarski ser
16-08-2013 00:53   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Jarochowskiego przez pół roku znajdowało się ponad 100 dziur w jezdni. W środę zakończył się gruntowny remont nawierzchni na odcinku pomiędzy Palacza a Hetmańską. Zerwanie starego asfaltu i ułożenie nowej nawierzchni kosztowało w sumie 230 tysięcy złotych.

Jak już pisaliśmy miesiąc temu na ulicy Jarochowskiego znajdowało się grubo ponad 100 dziur w jezdni. Ulica Jarochowskiego jest o tyle ważną arterią, że jest to droga dojazdowa chociażby do Szkoły Podstawowej nr 69.

W środę zakończył się gruntowny remont nawierzchni na odcinku pomiędzy Palacza a Hetmańską. Najpierw zerwany został stary asfalt. Od poniedziałku układano nową nawierzchnię - warstwę ścieralną.

Ze swoich środków nasz samorząd przeznaczył na to zadanie 93.000,- złotych, resztę czyli 137.000,- dołożył ZDM. Dzięki temu jezdnia znowu będzie jezdnią, bo tej pory miała najwięcej dziur - objaśnia Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Tymczasem kilka metrów dalej, na równoległej ulicy Kasprzaka od poniedziałku ekipa drogowców z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Rat–Bud Jacek Ratajczak z Czerwonaka wymienia stare i dziurawe chodniki po zachodniej stronie ulicy, pomiędzy Hetmańską a Palacza. W ramach inwestycji wyremontowane zostaną także krawężniki. Wykonawca ma czas do 27 września na zrealizowanie zadania. Inwestycja będzie kosztować 196 560,92 zł brutto. Na to zadanie Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 120 tys. zł w ramach tegorocznego budżetu.

W tym roku przeprowadzone zostaną również remonty chodników na ul. Chełmońskiego (na odcinku od Wyspiańskiego do Grottgera), Sczanieckiej (na odcinku Jarochowskiego-Bogusławskiego obie strony, na odcinku Bogusławskiego-Kasprzaka idąc od ul. Jarochowskiego strona lewa) a także Kossaka (na całej długości ulicy, od Wyspiańskiego do Grottgera).


Komentarze (3)

17-08-2013 13:46:36
Nikodem
Popieram przedmówczynię, odcinek Jarochowskiego wzdłuż Areny jest również tragiczny.
16-08-2013 22:48:03
ja
Cieszę się, że gdzieś jest lepiej, coś się naprawia, ale proszę o informację na temat remontu ul. Kolejowej. Został zrobiony projekt jej modernizacji, w którym partycypowała także Rada Osiedla i teraz cisza... Może trzeba zwołać kolejne zebranie mieszkańców tej ulicy?
16-08-2013 08:03:01
Ewa
Świetnie , nareszcie, podziękowania dla Rady Osiedla :) , ale czy wiadomo kiedy zostanie naprawiona jezdnia na ul. Jarochowskiego od Wyspiańskiego do Chociszewskiego ?? - dziura dziurę pogania....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: