Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tablice nowego przystanku gotowe, a ZTM rozpoczyna konsultacje w sprawie nazw przystanków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tablice nowego przystanku gotowe, a ZTM rozpoczyna konsultacje w sprawie nazw przystanków
26-07-2013 01:08   Janusz Ludwiczak
Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił radom osiedli do zaopiniowania propozycje zmian nazw przystanków w rejonie Dworca Zachodniego. Okazuje się, że znajdują się już tablice z nowymi nazwami przystanków.
- Ogłaszane są konsultacje, które jak się okazuje są typowo "fasadowe". Pojawiły się już tablice z nowymi nazwami, a teraz dopiero prosi się nas o zdanie - żali się Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

ZTM poprosił Rady Osiedli: Stare Miasto, Wilda i Św. Łazarz o opinie i propozycje nazw przystanków w rejonie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i przedłużonej trasy szybkiego tramwaju. Urzędnicy z ZTM chcieliby, by istniejący przystanek "Dworzec Zachodni" zmienił nazwę na "Dworzec Zachodni Głogowska". Z kolei powstający przystanek tramwajowy na ul. Matyi miałby nazywać się "Dworzec Główny ZCK". Więcej w artykule: Będzie przystanek "Dworzec Zachodni Głogowska"? Na Zachodnią dojedzie "45".

Rada Osiedla Św. Łazarz żali się na sposób przeprowadzanych konsultacji przez ZTM.

Ogłaszane są konsultacje, które jak się okazuje są typowo "fasadowe". Pojawiły się już tablice z nowymi nazwami, a teraz dopiero prosi się nas o zdanie. Uważamy, że takie konsultacje powinny być szersze, np. poprzez stronę internetową, tak by mogli wypowiedzieć się również mieszkańcy. Na razie wygląda to tak, że projekt jest przygotowany i go wdrażamy - żali się Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Rada osiedla mogłaby przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami i na tej podstawie skonstruować opinię, ale musielibyśmy mieć odpowiednią ilość czasu, przynajmniej 30 dni. Poinformowano nas trochę późno. Myślę, że na linii ZTM a Rada Osiedla trzeba dopracować pewne szczegóły. Na razie wygląda to tak, że jest pewien obowiązek konsultacji, ale swoje i tak zrobimy - dodaje Maria Łazarz.

Dla mnie taki sposób postępowania, w sytuacji kiedy na jednym z przystanków wiszą gotowe nazwy tego przystanku nie są konsultacjami. Jest to niepoważne. Konsultacje polegają na tym, żeby w odpowiednim momencie kiedy zapadnie jakaś decyzja móc jeszcze zapytać o zdanie. Urzędnicy muszą mieć świadomość, że wsłuchiwanie się w propozycje, opinie i korygowanie swoich decyzji jest dość ważne. W tym przypadku mówimy o nazwach przystanków, które pozostaną na dłuższy okres czasu. Są to ważne informacje w zakresie komunikatywności dla turystów i mieszkańców - informacje o danym miejscu. Nazwy przystanków powinny być rozpoznawalne, związane z miejscami, nazwami historycznymi, otoczeniem - uważa Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Zarząd Transportu Miejskiego przekonuje, że nic jeszcze nie zostało przesądzone.

Poznański Zarząd Transportu Miejskiego póki co nie planuje przeprowadzać konsultacji z pasażerami np. poprzez swoją stronę internetową jak czynią to chociażby ZTM Warszawa, ZTM Gdańsk czy Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

My wybraliśmy konsultacje przez rady osiedli, gdyż uważamy, że samorządy pomocnicze najlepiej reprezentują mieszkańców. Rady osiedli zostały wybrane w sposób demokratyczny. Każdy przez radę osiedla może opinię wnieść do projektu - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski z ZTM-u.

Radzie Osiedla Św. Łazarz nie podoba się propozycja przemianowania obecnej nazwy przystanków z "Dworzec Zachodni" na "Dworzec Zachodni Głogowska".

Proponujemy, by przystanek pestki nazywał się "Dworzec Zachodni PST" lub "Pestka - Dworzec Zachodni". Przystanek "Dworzec Zachodni" na ul. Głogowskiej powinien zachować swoją nazwę. Sugerujemy także, by do nazwy przystanku "Most Dworcowy" został dodany o dopisek MTP lub Targi - przekonuje Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Aktualizacja 26.07.2013 21:30: W kwestii konsultacji w sprawie nazw przystanków w rejonie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, wyjaśniam, że do treści pisma które trafiło do Rad Osiedli błędnie została wprowadzona do konsultacji nazwa „Dworzec Zachodni” (trzecia pozycja). Nazwa tego przystanku została już bowiem wprowadzona wcześniej w życie w ramach projektu inwestycyjnego „Przedłużenie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego w Poznaniu” i funkcjonuje na tablicach przy ww. dworcu oraz przystanku.
Odpowiednie pismo z prośbą o poinformowanie zainteresowanych Rad Osiedli zostanie wysłane do Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta
- wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: