Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZTM planuje skierować autobusy linii 45 do Dworca Zachodniego przez ul. Wyspiańskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZTM planuje skierować autobusy linii 45 do Dworca Zachodniego przez ul. Wyspiańskiego
24-07-2013 18:32   Janusz Ludwiczak
Zarząd Transportu Miejskiego planuje zmienić trasę linii nr 45. Autobusy miałyby do Dworca Zachodniego jeździć ulicami Marcelińską, Przybyszewskiego, Reymonta, Wyspiańskiego i Głogowską. Według urzędników zarządzających komunikacją miejską proponowane rozwiązanie stworzyłoby bezpośrednie połączenie dla mieszkańców Grunwaldu i zachodniej części Łazarza z Dworcem Zachodnim i przystankiem PST oraz dogodną przesiadkę "drzwi w drzwi" z autobusu na tramwaj na Rondzie Jeziorańskiego. Ponadto poprowadzenie "45" ulicą Wyspiańskiego według ZTM połączenie autobusowe zyskają mieszkańcy osiedla mieszkaniowego przy ul. Wojskowej.

Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił Radom Osiedli: Św. Łazarz, Stary Grunwald, Grunwald Południe i Jeżyce propozycję w sprawie zmiany trasy autobusu linii nr 45.

"Czterdziestkapiątka" miałaby do Dworca Zachodniego i przedłużonej PeSTki dojeżdżać ulicami Marcelińską, Przybyszewskiego, Reymonta, Wyspiańskiego i Głogowską.

Obecna trasa autobusu stanowi uzupełnienie istniejących linii kursujących w rejonie ulic Bułgarskiej, Marcelińskiej i Bukowskiej w kierunku ronda Kaponiera. Propozycja Zarządu Transportu Miejskiego, to skierowanie autobusu z pętli Kacza przez os. Kopernika ulicami: Jugosłowiańską, Bułgarską, Marcelińską, Przybyszewskiego (z wjazdem na torowisko tramwajowe na rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego), Reymonta, Wyspiańskiego (w kierunku przeciwnym przez Berwińskiego) oraz Głogowską w rejon nowopowstającego węzła przesiadkowego "Dworzec Zachodni" przy ul. Zachodniej - czytamy w piśmie nadesłanym do rad osiedli przez ZTM.

Zalety proponowanego rozwiązania to stworzenie bezpośredniego połączenia dla mieszkańców Grunwaldu oraz zachodniej części Łazarza z Dworcem Zachodnim PKP oraz przystankami PST; nowa oferta przewozowa dla mieszkańców Grunwaldu i Łazarza (np. osiedla mieszkaniowego zlokalizowanego w rejonie skrzyżowania ulicy Wyspiańskiego i ulicy Wojskowej oraz Areny); umożliwienie mieszkańcom Grunwaldu (rejon ulicy Marcelińskiej) oraz Łazarza (rejon ulicy Wyspiańskiego) dogodnej przesiadki na linie tramwajowe kursujące w rejonie ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego (przesiadka "drzwi w drzwi" jak autobusy linii nr 93) - tłumaczy Piotr Snuszko, zastępca dyrektora ZTM ds. Publicznego Transportu Zbiorowego.

Zmiana trasy autobusu linii nr 45 w nieznacznym stopniu wpłynie na obsługę ulicy Bukowskiej (przystanki "Polna/Szpital" oraz "Szylinga"). Komunikację w rejonie zapewnią pozostałe linie autobusowe nr 48, 59, 63, 69 i 77 (łącznie ca 16-17 autobusów w ciągu godziny - czyli średnio kurs co 4 minuty). Częstotliwość kursowania autobusów linii nr 45 pozostanie na dotychczasowym poziomie, tj. co 20-30 minut - dodaje Piot Snuszko z ZTM.

Opinie w tej sprawie mają wydać Rady Osiedli: Św. Łazarz, Stary Grunwald, Grunwald Południe i Jeżyce do połowy sierpnia.

ZOBACZ TAKŻE: Będzie przystanek "Dworzec Zachodni Głogowska"? Na Zachodnią dojedzie "45"


Komentarze (2)

25-07-2013 21:20:10
;)
super plan, mam nadzieję, że zostanie zrealizowany!
25-07-2013 00:17:06
as
haha na wyspianskiego i berwinskiego przystanek ahahaha, chyba busy beda wjezdzac na teren szkoly xDDDDDDDDDDD
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: