Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje linii nr 10 i 15 wracają na Jeżyce. Po długim weekendzie bimby nie pojadą na Ostrów Tumski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje linii nr 10 i 15 wracają na Jeżyce. Po długim weekendzie bimby nie pojadą na Ostrów Tumski
21-04-2013 23:15   Janusz Ludwiczak
Dobra wiadomość dla pasażerów MPK. W poniedziałkowy poranek tramwaje linii nr 2, 10, 15 i 17 będą znów jeździć pomiędzy Rynkiem Jeżyckiem a "Teatralką".

W poniedziałek po godz. 4:30 pierwsze tramwaje przejadą ulicą Dąbrowskiego pomiędzy Rynkiem Jeżyckim a Mostem Teatralnym. Zakończył się remont torowiska. Od piątkowego wieczora ekipy remontowe MPK wymieniały stare i nie remontowane od 27 lat torowisko, które było w katastrofalnym stanie. Ulica Dąbrowskiego jest kluczowym objazdem dla zamkniętego Ronda Kaponiera. Dlatego remont był niezbędny.

Przez cały weekend zmienionymi trasami jeździły tramwaje linii nr 2, 10, 15 i 17. "Dziesiątka" była skrócona do Ogrodów, a "piętnastka" dojeżdżała z Grunwaldzkiej przez Rondo Jeziorańskiego, Przybyszewskiego i Dąbrowskiego do Rynku Jeżyckiego, a następnie przez Kraszewskiego i Zwierzyniecką na Gajową.

To jednak dopiero początek tegorocznych inwestycji. W sumie zaplanowano 16 remontów torowisk. Kolejne prace prowadzone będą od 6 do 17 maja na Moście Chrobrego. Swoje trasy zmienią wtedy tramwaje linii nr 3, 4, 8 i 17, a pomiędzy Placem Wielkopolskim a Rondem Śródka będą jeździć autobusy "za tramwaj".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: