Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dziesiątka" dojeżdża na Ogrody, "15" na Gajową. "25" w niedzielę jeździ tylko do 14:30 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Dziesiątka" dojeżdża na Ogrody, "15" na Gajową. "25" w niedzielę jeździ tylko do 14:30
21-04-2013 00:54   Janusz Ludwiczak
Ekipy MPK wymieniają nieremontowane od 27 lat torowisko na ul. Dąbrowskiego, które jest w katastrofalnym stanie. Jeszcze w niedzielę zmienionymi trasami będą jeździć tramwaje linii nr 2, 10, 15 i 17. "Dziesiątka" będzie dojeżdżać tylko do Ogrodów, a tramwaje linii nr 15 dojadą na Gajową. Uruchomiona zostanie również dodatkowa linia nr 20 z Ogrodów na Gajową. Przypominamy również, że w związku z meczem, który rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Bułgarskiej tramwaje linii nr 25 w niedzielę kursować będą tylko do godz. 14:30. Później "dwudziestkapiątka" nie wyjedzie na trasę do końca dnia.

W piątek późnym wieczorem na ul. Dąbrowskiego pojawili się robotnicy z MPK, którzy do poniedziałkowego poranka prowadzić będą prace związane z wymianą torowiska na ul. Dąbrowskiego (na odcinku od ul. Prusa do ul. Strzałkowskiego). Przez cały weekend wymieniane są tutaj szyny (łącznie 170 mb toru), zużyte podkłady i akcesoria torowe. Torowisko w tym miejscu jest w katastrofalnym stanie, nie było remontowane od 27 lat, a ulica Dąbrowskiego jest kluczowym objazdem dla zamkniętego Ronda Kaponiera. Dlatego remont jest niezbędny.

Jeszcze w niedzielę tramwaje nie będą jeździć pomiędzy Rynkiem Jeżyckim a Mostem Teatralnym. Zmienionymi trasami kursować będą tramwaje linii nr 2, 10, 15 i 17. I tak "dziesiątka" została skrócona do Ogrodów, a "piętnastkę" skierowano na Gajową. Uruchomiona została również dodatkowa linia nr 20, która jeździ z Ogrodów na Gajową.

Jak tramwaje kursują w weekend?

LINIA NR 2:
DĘBIEC - ... - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - Pułaskiego - Winogrady - Murawa - Al. Solidarności - POŁABSKA

LINIA NR 10:
DĘBIEC - ... - Matyi - Most Dworcowy - Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - OGRODY

LINIA NR 15:
STAROŁĘKA - ... - Matyi - Most Dworcowy - Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - GAJOWA

LINIA NR 17:
STAROŁĘKA - ... - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

DODATKOWA LINIA NR 20:
OGRODY - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - GAJOWA

Przystanek końcowy dla tramwajów linii nr 15 i 20 zlokalizowany został na wysokości ul. Gajowej, natomiast bimby w kierunku przeciwnym odjeżdżają z przystanku "Zeylanda", znajdującym się na ul. Zwierzynieckiej, w rejonie remontowanego Ronda Kaponiera. Manewr wycofywania tramwaju z ulicy Gajowej na ulicę Zwierzyniecką odbywa się bez pasażerów na pokładzie.

Na zmiany muszą przygotować się w niedzielę również pasażerowie tramwaju linii nr 25. W związku z rozgrywanym meczem na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej "dwudziestkapiątka" będzie jeździć tylko do godz. 14:30 i nie pojawi się na trasie do końca dnia.

Od godz. 14:30 do 16:15 uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 30 na trasie:
RONDO RATAJE - Krzywoustego - Królowej Jadwigi - Matyi - Most Dworcowy - Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka - Rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - STADION MIEJSKI.
Kursy będą wykonywane z częstotliwością co około 7-8 minut tylko w kierunku Stadionu Miejskiego.

Ponadto wzmocniona zostanie obsługa linii autobusowej zastępczej "za tramwaj: nr T1, która kursować będzie z częstotliwością co ok. 4-7 minut.

Szerzej na ten temat w artykule: Tramwaje linii 25 w niedzielę będą jeździć tylko do godz. 14:30. Grunwaldzką pojedzie "trzydziestka"


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: