Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego i School of Form stworzą wraz z mieszkańcami "Ogród Łazarz" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego i School of Form stworzą wraz z mieszkańcami "Ogród Łazarz"
26-03-2013 00:19   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy Łazarza wspólnie ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego oraz School of Form, wspierani przez socjologów, antropologów, lokalnych aktywistów i liderów będą mogli zaprojektować i stworzyć wspólną przestrzeń - mały ogród.

Podejmując się próby stworzenia przestrzeni przyjaznej mieszkańcom, odpowiadającej różnym potrzebom, gustom, oczekiwaniom, projektujemy Generator Malta – mamy nadzieję, że będzie to platforma kreatywności, wymiany idei, sztuki, zabawy, refleksji oraz debaty. Generator Malta to także nazwa szerszego projektu wpisanego w topografię miasta, zakładającego tworzenie nowych miejsc – małych ogrodów, wspólnych agor lokalnych społeczności - wyjaśnia Karolina Dziełak.

W ramach projektu mieszkańcy Łazarza we współpracy ze studentami School of Form oraz Uniwersytetu Przyrodniczego, wspierani przez socjologów, antropologów, lokalnych aktywistów i liderów, zaprojektują i stworzą wspólną przestrzeń – mały ogród. Eksperyment uprawy roli – być może owoców, warzyw, kwiatów – to początek tworzenia więzi, zapowiedź procesu, który prowadzi od uprawy do partycypacji.

Pierwsze spotkanie stworzy okazję do wymiany oczekiwań, wyobrażeń na temat przestrzeni, którą chcemy wspólnie stworzyć. Wspólnie zastanowimy się nad najlepszą lokalizacją ogródka. Porozmawiamy również o organizacji naszej współpracy, zaplanujemy dalsze działania - dodaje Karolinja Dziełak.

Pierwsze spotkanie dotyczące projektu odbędzie się we wtorek, 26 marca o godz. 17:00 w Klubie Osiedlowym "Krąg", przy ul. Dmowskiego 37.


Komentarze (2)

26-03-2013 11:32:49
S.
Świetna inicjatywa! Proszę o jakąś relację od kogoś kto będzie na spotkaniu bo ja niestety nie mogę być a chętnie włączyłabym się w projekt:)
25-03-2013 20:47:29
marco
Super sprawa :) to już w sumie trend światowy ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: