Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego i School of Form stworzą wraz z mieszkańcami "Ogród Łazarz" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego i School of Form stworzą wraz z mieszkańcami "Ogród Łazarz"
26-03-2013 00:19   Janusz Ludwiczak
Mieszkańcy Łazarza wspólnie ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego oraz School of Form, wspierani przez socjologów, antropologów, lokalnych aktywistów i liderów będą mogli zaprojektować i stworzyć wspólną przestrzeń - mały ogród.

Podejmując się próby stworzenia przestrzeni przyjaznej mieszkańcom, odpowiadającej różnym potrzebom, gustom, oczekiwaniom, projektujemy Generator Malta – mamy nadzieję, że będzie to platforma kreatywności, wymiany idei, sztuki, zabawy, refleksji oraz debaty. Generator Malta to także nazwa szerszego projektu wpisanego w topografię miasta, zakładającego tworzenie nowych miejsc – małych ogrodów, wspólnych agor lokalnych społeczności - wyjaśnia Karolina Dziełak.

W ramach projektu mieszkańcy Łazarza we współpracy ze studentami School of Form oraz Uniwersytetu Przyrodniczego, wspierani przez socjologów, antropologów, lokalnych aktywistów i liderów, zaprojektują i stworzą wspólną przestrzeń – mały ogród. Eksperyment uprawy roli – być może owoców, warzyw, kwiatów – to początek tworzenia więzi, zapowiedź procesu, który prowadzi od uprawy do partycypacji.

Pierwsze spotkanie stworzy okazję do wymiany oczekiwań, wyobrażeń na temat przestrzeni, którą chcemy wspólnie stworzyć. Wspólnie zastanowimy się nad najlepszą lokalizacją ogródka. Porozmawiamy również o organizacji naszej współpracy, zaplanujemy dalsze działania - dodaje Karolinja Dziełak.

Pierwsze spotkanie dotyczące projektu odbędzie się we wtorek, 26 marca o godz. 17:00 w Klubie Osiedlowym "Krąg", przy ul. Dmowskiego 37.


Komentarze (2)

26-03-2013 11:32:49
S.
Świetna inicjatywa! Proszę o jakąś relację od kogoś kto będzie na spotkaniu bo ja niestety nie mogę być a chętnie włączyłabym się w projekt:)
25-03-2013 20:47:29
marco
Super sprawa :) to już w sumie trend światowy ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: