Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jaka przyszłość czeka ulicę Głogowską? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jaka przyszłość czeka ulicę Głogowską?
19-02-2013 02:09   Janusz Ludwiczak
Czy ulica Głogowska już całkowicie straciła swój handlowy charakter? Jaka przyszłość czeka główną arterię Łazarza i okolice? Czy lekarstwem na problem Głogowskiej jest ograniczenie ruchu do jednego pasa? O tym będzie można porozmawiać podczas dyskusji w ramach społecznego cyklu spotkań "Otwarte" pod patronatem Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Chcemy się zastanowić jak ożywić główną arterię Łazarza, która ma podobny problem do ul. Św. Marcin. Coraz mniej pieszych przechodzi tą ulicą. Ludzie wolą spędzać czas np. na zakupach w centrach handlowych poza Śródmieściem. Podczas spotkania przy kawie i ciastkach w swobodnej atmosferze chcielibyśmy porozmawiać o przyszłości ulicy Głogowskiej i jej okolicach - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, Przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Chcemy poszukać rozwiązań, by ta ulica mogła się zmienić. Podczas spotkania mogą się zrodzić jakieś pomysły, które być może uda się wdrożyć w życie. Przy okazji chcemy mówić czy Rynek Łazarski może pełnić jeszcze inne funkcje niż tylko handlowe. Może targowisko poza godzinami funkcjonowania i w weekendy mogłoby przekształcać się w strefę kulturalno-społeczne - dodaje Mariusz Wiśniewski z Komisji Rewitalizacji.

Dyskusja w ramach społecznego cyklu spotkań "Otwarte" rozpocznie się w przyszłą środe, 27 lutego o godz. 17:00 w miejskim lokalu przy ul. Głogowskiej 60.

Podczas spotkania, w którym udział mają wziąć miejscy radni, urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, przedstawiciele spółki Targowiska oraz Rada Osiedla Św. Łazarz będzie można porozmawiać o przyszłości ulicy Głogowskiej - komunikacji, małej architekturze, usługach i handlu oraz o innych działaniach aranżujących przestrzeń miasta w tym rejonie, np. poprzez planowaną kawiarnię w zabytkowym tramwaju na ul. Sczanieckiej.

Spotkanie potrwa do ok. godz. 21:00, w jego trakcie odbędą się wykłady i prezentacje zdjęć. Dzięki uprzejmości MTP wyświetlony zostanie film z lat 70.

Tematyka „Otwartego” na Głogowskiej 60 - środa 27 lutego godz. 17:00

  • Prezentacja filmów z Głogowską w tle - tuż po wojnie i z lat 70.(dzięki uprzejmości MTP) oraz filmu i zdjęć dawnego Łazarza pt. "Trzy oblicza Łazarza" (aut.Jana Kurka)
  • Krótki wstęp historyczno-sprawozdawczy.
  • Wprowadzenie do tematów (Jakub Głaz) i ich rozwinięcie, dyskusja, pomysły etc. (czas: do 2 godzin):
    1. Miejska przelotówka czy dzielnicowa reprezentacyjna ulica? Jaka ma być Głogowska przyszłości? Zieleń, mała architektura, zwężenia jezdni, ścieżki rowerowe – czy to możliwe, a jeśli tak, to jak? Jaka funkcja ulicy w przyszłości?
    2. Rynek Łazarski – handlowe zaplecze ulicy. Jak można przywrócić mu świetność – handlowo i przestrzennie.
    3. Neony Głogowskiej – czy można je przywrócić? Co mogłoby zastąpić je w przyszłości? Jak przywrócić ulicy unikalny charakter, który dawały jej neony.
  • Po dyskusji – spotkanie ogólne (do 22:00)


R E K L A M A

Komentarze (7)

24-02-2013 11:38:11
Slawek
Taki odkrywajmy koło od nowa i stwierdzajmy, że nierealizowane od kilkudziesięciu lat inwestycje sugerowane przez zamawiane przez miasto ekspertyzy są dobre.... Czy RO dostała już plany o jakich pisano lata świetlne temu? "„w ciągu ostatnich 7 lat ruch zwiększył się o 98%. Przewiduje się, że w 2004 liczba samochodów w Poznaniu zwiększy się o połowę w stosunku do roku obecnego... Miejska Pracownia Planowania Urbanistycznego opracowała koncepcję przebudowy ulicy Głogowskiej, która przewidywała tylko jeden pas ruchu oraz pas na parkowanie samochodów. Autorzy projektu wychodzili z założenia, iż w przyszłości Głogowska straci swą funkcję drogi wylotowej na Wrocław, którą to przejąć miałaby planowana Dolna Głogowska. Nikt jednak nie wie, kiedy Dolna Głogowska powstanie." http://www.lazarz.pl/wiesci/pdf/GL05.pdf
23-02-2013 20:51:25
Bazyli
Poszedłby na to spotkanie podyskutować, gdyby pomysł miał sens! Jedną z głównych (wlotowych od str. Wrocławia, Kościana, Komornik) ulic, po której jeżdżą tramwaje do centrum, robić jednopasmową? - BZDURA, BZDURA, BZDURA! Rynek Łazarski - brudny cały dzień aż do 22-23 godziny, z wiszącymi strzępami plandek, syfiastymi straganami i jeszcze bardziej ohydnymi kontenerami na śmieci = zamieniać w plac kulturalnej rozrywki po południu? A po co 2 parki na Łazarzu: Kasprowicza i Wilsona? Impreza kulturalna musi mieć KULTURALNĄ oprawę! Ale sobie kolejny radny coś wymyślił. Niech się Pan przejdzie po Łazarzu i krytycznie przyjrzy jego brzydocie i niech się tym Pan Radny zajmie!
23-02-2013 16:30:57
dana od stefana
@morlock - twoj komentarz wydrukuje sobie i powiesze nad kuzko. Bardzo cieta riposta. Kocham takie txt.. Oby we wto odwolali tego zlodzieja Grobelnego. Lazarz to zaglebie plepsu i patoliogi moze nie az tak jak na Srodce i Zawadach gdzie kataja z siekierami ale u nas tez sa niezle slumsy
21-02-2013 22:03:20
Szymon
Moze wladze miasta podejmą skuteczne decyzje, ktore spowoduja zagospodarowanie pustostanów lokali mieszkalnych które straszą swoim widokiem zarówno pasażerów tramwajów jak i pieszych? Głogowska sie wyludnia i jak nic sie nie zmieni bedzie trasa przelotowa!!!
20-02-2013 17:12:55
Slawek
LOL .A przy takich 4 pasach ruchu i torowisku będzie se siedział gość oderwany od rzeczywistości
19-02-2013 21:12:39
gosc
Władze są kompletnie oderwane od rzeczywistości. Po pierwsze - kto ma kupować na Głogowskiej? Mieszkańcy? W takim razie najpierw trzeba stąd wyplenić cały ten element - jak np. tych młodych cwaniaków co nękali pana Marka. Po drugie - za co? Ludzie często ledwo wiążą koniec z końcem a rosnące koszty życia w Poznaniu nie poprawiają sytuacji. Po trzecie - co? Na Głogowskiej są banki, chwilówki, salony ślubne i sklepy z zielonym płazem, poza tym sporadycznie trafi się coś innego ale zazwyczaj ceny są o wiele wyższe niż w marketach. Był niedawno pomysł zwężenia ulicy - zamiast tego wybudować w pobliżu parking wielopoziomowy, zlikwidować miejsca parkingowe na chodniku i wtedy będą i dwa pasy dla płynnego ruchu i miejsce dla pieszych oraz na ogródki dla nielicznych restauracji.
19-02-2013 16:34:15
morlock
Wpierw się grozi wprowadzeniem strefy potem narzeka że ruch maleje i obroty (bankom) spadają. Ktoś się solidnie naćpał lub żal mu na bilet do kina. Polecam "Idiokrację". Wbrew tytułowi i konwencji to film z głębokim przesłaniem do władz, każdych i wszędzie a w szczególności w Poznaniu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Entlik Pętlik Wiosny Pamiętnik" - spektakl Teatru Mozaika dla dzieci

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

14

kwi

do 16-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Sport" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: