Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W londyńskim autobusie mieszkańcy byli pytani o przyszłość dzielnicy - SONDA {POSŁUCHAJ MP3} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W londyńskim autobusie mieszkańcy byli pytani o przyszłość dzielnicy - SONDA {POSŁUCHAJ MP3}
01-03-2012 01:24   Janusz Ludwiczak
Czy Łazarz jest dobrym miejscem do mieszkania, pracy, nauki, robienia zakupów, przejazdu komunikacją publiczną czy spędzania wolnego czasu? Jakie są mocne i słabe strony Łazarza? Co należy zmienić, a co pozostawić bez zmian na terenie dzielnicy? Na te i inne pytania będzie można odpowiedzieć w trakcie konsultacji społecznych, które odbyły się w środę, na Rynku Łazarskim.

W środę w samo południe na Rynek Łazarski podjechał londyński, piętrowy autobus, w którym ankieterzy Instytutu Socjologii UAM pytali mieszkańców Łazarza o przyszłość dzielnicy.

Już od samego początku konsultacje cieszyły się sporym zainteresowaniem. Najwięcej ludzi londyński autobus odwiedziło między godz. 12 a 14. W sumie ankiety wypełniło prawie 90 osób.

Ankieta polega na tym, że są pytania zamknięte do których z zestawu odpowiedzi trzeba wybrać jedną konkretną. Po za tym są trzy pytania otwarte, w których mieszkańcy mogli przedstawiać swoje opinie co należy zmienić, a co pozostawić w tej dzielnicy. Tutaj ludzie udzielali nam zdecydowanie dłuższych odpowiedzi. Były osoby, które przychodziły do nas już z bardzo konkretnymi propozycjami zmian - powiedział Ryszard Necel, Instytut Socjologii UAM.

Ankiety są podstawą do opracowania programu rewitalizacji Śródmieścia, który chce opracować Rada Miasta Poznania. Będą one również podstawą do publicznej debaty na temat zmian w Śródmieściu, która zostanie zainaugurowana 21 marca. Wtedy przedstawione zostaną wyniki badań - dodaje Ryszard Necel.

A dlaczego mieszkańcy postanowili wziąć udział w konsultacjach społecznych? Jakie są problemy dzielnicy? Jakie są dobre i złe strony Łazarza, a także jakie trzy najważniejsze inwestycje należałoby zrealizować w najbliższych 5-10 latach? Oto pytaliśmy Łazarzan. Zapraszamy do wysłuchania naszej sondy:


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: