Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rondo Jeziorańskiego znów w remoncie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rondo Jeziorańskiego znów w remoncie
18-11-2012 22:47   Janusz Ludwiczak
Pod koniec maja zakończyła się przebudowa Ronda Jeziorańskiego. Nasz Czytelnik zauważył, że w sobotę prowadzone były prace budowlane na przystanku tramwajowym, na ul. Reymonta.

Przebudowywane rondo teraz do poprawki. Szybko, szybko bo EURO się zbliża pod takim hasłem przez okres 4 lat nie modernizowano ronda. Dopiero 5 miesięcy przed zawodami zaczęto je remontować. Od dłuższego czasu były tam rozwinięte taśmy robocze i wykopany jeden z krawężników. W sobotę rano pojawiła się ekipa, które przesuwała 10-metrowy odcinek krawężnika. Do tego traktor zniszczył trawnik. Dobrze, że te prace są w sobotę, gdzie jest mniejszy ruch uliczny. Zapewne i ta usterka jest wliczona w kolejną gwarancje, jak miały miejsce poprawki na przystankach na Franowie, pękający beton linii tramwajowej. No i jak zawsze za wszystko zapłaci pasażer korzystający z usług ZTM - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz Internauta Karol Kroll.

Przebudowa Ronda Jeziorańskiego pierwotnie miała rozpocząć się latem 2009 roku, jednak m.in. z powodu braku funduszy inwestycja ta rozpoczęła się dopiero na początku 2011 roku i trwała do końca maja tego roku. W ciągu ośmiu miesięcy drogowcy zmienili geometrię ronda, wymienili torowisko tramwajowe i sieć trakcyjną, kierowcy zyskali nową nawierzchnię i dodatkowe pasy ruchu.

Wokół Ronda Jeziorańskiego powstała również droga rowerowa. Na inwestycji tej zyskali również pasażerowie MPK. Autobusy linii nr 93 nie stoją już w korku i w ciągu ulicy Przybyszewskiego i Reymonta (od Marcelińskiej do Wyspiańskiego) poruszają się po torowisku tramwajowym. Na samym rondzie powstały również przystanki przystosowane do obsługi pojazdów niskopodłogowych - zarówno dla tramwajów, jak i autobusów.

Przebudowa Ronda Jeziorańskiego była jednym z kluczowych zadań na Euro 2012. Inwestycję tą zrealizowała spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012, a wykonawcą była firma Torpol. Remont kosztował prawie 40 mln zł, z czego 12 mln zł stanowiły środki unijne.


R E K L A M A

Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Tramwaje znów będą dojeżdżać na Grunwald

ZOBACZ TAKŻE: ZTM na Facebook-u. Dyrektor przeprasza pasażerów

ZOBACZ TAKŻE: Równo za miesiąc Euro 2012. Czy inwestycje skończą na czas? - RAPORT z placów budowy {GALERIA ZDĘĆ}

ZOBACZ TAKŻE: Remont Ronda Jeziorańskiego trwa już 200 dni {RAPORT Z PLACÓW BUDOWY, GALERIA ZDJĘĆ}

ZOBACZ TAKŻE: PeSTka będzie zamknięta? Przebudowa Ronda Jeziorańskiego jeszcze poczeka

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

19-11-2012 18:12:45
Poznaniak
No tak syzyfowe pracy za które zapłacą poznaniacy heheh
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: