Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje znów będą dojeżdżać na Grunwald - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje znów będą dojeżdżać na Grunwald
17-11-2012 21:57   Janusz Ludwiczak
W niedzielę ulicą Grunwaldzką od Ronda Jeziorańskiego do Bułgarskiej znów będą jeździć tramwaje, ale tylko przez kilka godzin. Dla mieszkańców Grunwaldu mamy dobrą wiadomość. Od czwartku od przystanku Węgorka do zajezdni przy ul. Głogowskiej jeździć będą tramwaje wahadłowe.

W niedzielę o godz. 14:30 na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej Lech Poznań zagra z Legią Warszawa. Aby 40 tysięcy osób mogło dojechać na mecz MPK na zlecenie ZTM uruchomi komunikację tramwajową w ciągu ulicy Grunwaldzkiej, od Ronda Jeziorańskiego do skrzyżowania ulic Bułgarskiej i Jugosłowiańskiej.

Od godz. 12:00 do 14:00 uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 30 na trasie:
MARCINKOWSKIEGO – Fredry – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego – Grunwaldzka – STADION MIEJSKI.
Kursy będą wykonywane z częstotliwością co około 7-8 minut tylko w kierunku Stadionu Miejskiego.

Ponadto wzmocniona zostanie obsługa linii nr 15 na trasie: Os. Sobieskiego - Rondo Jeziorańskiego (tramwaje na przemian będą jechać raz w kierunku Starołęki raz w kierunku Stadionu Miejskiego). "Piętnastka" pomiędzy Piątkowem a Rondem Jeziorańskiego kursować będzie co 10 minut.

W trakcie meczu tramwaje kursujące na linii nr 30 zostaną wycofane pod nadzorem służb MPK oraz Policji przez Rondo Jeziorańskiego na tor południowy, gdzie oczekiwać będą na przystanku "Drzewieckiego" jako linie nr 6 i 15 do zakończenia meczu.

Po meczu z przystanku "Drzewieckiego" uruchomione zostaną dodatkowe kursy w stronę centrum jako linie nr 6 i 15 ("szóstka" w kierunku Miłostowa, "piętnastka" w kierunku Os. Sobieskiego).

Wszystko wskazuje na to, że cztery dni później tramwaje na stałe wrócą na ulicę Grunwaldzką. Od przystanku Węgorka do zajezdni przy ul. Głogowskiej od 22 listopada mają zacząć jeździć tramwaje wahadłowe. Na razie nie wiadomo jak często wahadło będzie jeździć na Grunwald. Wiadomo jedynie, że nie zmieni się trasa autobusów "za tramwaj" linii T1.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: