Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZTM na Facebook-u. Dyrektor przeprasza pasażerów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZTM na Facebook-u. Dyrektor przeprasza pasażerów
17-11-2012 22:36   Janusz Ludwiczak
Na portalu społecznościowym Facebook pojawił się profil Zarządu Transportu Miejskiego. Łukasz Domański, nowy dyrektor ZTM przeprosił też pasażerów za swoją wypowiedź, której udzielił dla TVN24: "Ilość protestów mam w nosie".

Profil ZTM na Facebook-u pojawił się we wtorek. W ciągu kilku godzin stronę Zarządu Transportu Miejskiego na ogólnoświatowym portalu społecznościowym polubiło ponad 100 osób.

Okazało się, że nie jest to oficjalny profil ZTM Poznań i popołudniu został on skasowany. Mimo to suchej nitki na organie, który zarządza transportem zbiorowym w aglomeracji poznańskiej nie zostawiło wielu pasażerów:
"ZTM – Zarząd Totalnej Masakry", "(Za)Drogi ZTM’ie – dziękujemy za rozwalenie dobrze działającej komunikacji", "Pana Domańskiego mamy w nosie. Pasażerowie", "ZTM Poznań to kpina. W każdym cywilizowanym kraju – a do takiego miana Polska pretenduje - wskaźnikiem stopnia rozwinięcia miasta jest nie ilość samochodów na mieszkańca, a ilość mieszkańców, którzy pomimo posiadania samochodów korzystają z transportu publicznego. (…) Nie da się ukryć, że przynajmniej w moim przypadku ZTM udało się osiągnąć 200% efektu – chodzenie jest jeszcze bardziej ekologiczne od korzystania z tramwaju, nie mówiąc już o korzyściach dla zdrowia. Może więc ten bajzel komunikacyjny jest częścią szerzej zakrojonej akcji "Zdrowe Serce" , "Stop Otyłości" lub "Koniec Spalin"? Brawo. Tylko pogratulować kompetencji i rozsądku.".

Tymczasem poznańskie stowarzyszenia zbierają podpisy pod obywatelskim projektem zamrożenia podwyżek biletów komunikacji miejskiej, o czym pisaliśmy 24 października.

Okazało się, że Łukasz Domański, nowy dyrektor ZTM ma to w nosie.

To wszystko jest sztucznie rozdmuchane. Decyzje o podwyżkach cen biletów należą do prezydenta i radnych. Ja osobiście jestem przeciwny wycofywaniu się z niej, oznaczałoby to że do ponad 60 procent wzrosłyby dopłaty do komunikacji publicznej. Ilość protestów mam w nosie - powiedział dla TVN24 Łukasz Domański, dyrektor ZTM Poznań.

Po tej wypowiedzi dyrektor ZTM-u trafił na dywanik prezydenta Ryszarda Grobelnego i już w środę wygłosił oświadczenie, w którym przeprasza za swoje publiczne wypowiedzi:
Szanowni Państwo,
W ostatnim czasie kilkukrotnie wypowiedziałem kontrowersyjne zdania na temat organizacji komunikacji miejskiej Poznania i jej przyszłości. Przepraszam, jeśli ktoś z mieszkańców poczuł się nimi urażony. Pragnę jednak zaznaczyć, że niektóre moje wypowiedzi, zostały błędnie przedstawione w mediach. Wiem, że jako osoba odpowiedzialna za zarządzanie transportem miasta powinienem bardziej uważnie dobierać słowa w debacie publicznej.
Z wyrazami szacunku
Łukasz Domański
Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego

1 lutego 2011 r. do Facebooka dołączyło MPK, które ma już prawie 9,5 tysiąca fanów. Swój profil na portalu Facebook ma chociażby również ZTM Warszawa, bydgoski Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej czy również Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Technicznej w Krakowie. Może więc również ZTM Poznań powinien stworzyć swój oficjalny profil na Facebook. No chyba, że urzędnicy z Zarządu Transportu Miejskiego obawiają się opinii pasażerów, które zapewne dostają codziennie w wielu otrzymywanych e-mailach i nadsyłanych listach.


Komentarze (2)

18-11-2012 10:48:50
De.
Myśli że swoim oświadczeniem ludzie zapomną co powiedział. A ten profil w tym przereklamowanym portalu społecznościowym niech sobie w nos wsadzą.
18-11-2012 02:25:32
Student
Przyznam szczerze że dziwi mnie obecność takiego tworu jak ZTM w Poznaniu. Dawniej było tylko MPK i nie dość że bilety były tańsze to i komunikacja sprawniejsza. A teraz kolejna spółka do wykarmienia z pieniędzy obywateli, stąd te wszystkie podwyżki. Niech nie zasłaniają się cenami paliwa - jakoś w innych miastach bilety nie są tak absurdalnie drogie. Nie wiem czy już, czy dopiero po styczniowej podwyżce za miesięczną sieciówkę trzeba będzie zapłacić więcej niż w Warszawie!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Czułe struny" - przedstawienie w wykonaniu "Mojego Teatru". Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia 10.09. lub rezerwacja mailowa zapisy.klubk

25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: