Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dwie stutonowe kratownice zawisły nad peronami Dworca Głównego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dwie stutonowe kratownice zawisły nad peronami Dworca Głównego
04-11-2012 02:06   Janusz Ludwiczak
W sobotę po godz. 21 rozpoczęła się skomplikowana operacja zamontowania dwóch kratownic, ważących w sumie 200 ton. Konstrukcja zawisła nad peronami 1, 2 i 3 i będzie podtrzymywać trzykondygnacyjny parking, który pomieści ponad tysiąc samochodów.

Operacja nie mogłaby się odbyć, gdyby nie Terex Demag CC2500, czyli specjalny dźwig zwany "herkulesem". Maszyna może udźwignąć nawet 500 ton. By kratownice mogły zawisnąć nad peronami 1, 2 i 3 kolej musiała wyłączyć do godz. 5:30 napięcie w sieci trakcyjnej. Do tego czasu wstrzymany został również ruch pociągów.

Jedna kratownica waży 100 ton. W sumie zamontowane zostaną cztery kratownice, które mają zróżnicowaną wagę. Najcięższa ma 120 ton. Za tydzień zamontujemy kolejne dwie kratownice - powiedział Przemysław Pytel, kierownik budowy.

Każda z kratownic waży 100 ton i ma 37 metrów długości i 13 metrów wysokości. Do przeprowadzenia prac potrzeba było jeszcze pięć dodatkowych dźwigów i żurawi oraz rąk ponad 15 pracowników.

Stalowe kratownice będą podtrzymywać trzykondygnacyjny parking, który powstanie nad peronami 1, 2 i 3 i pomieści ponad tysiąc samochodów. Parking będzie m.in. dla gości budowanego centrum handlowego Poznań City Center.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

17:30
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki
I sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad
- Sala Biała Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim

24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: