Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dwie stutonowe kratownice zawisły nad peronami Dworca Głównego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dwie stutonowe kratownice zawisły nad peronami Dworca Głównego
04-11-2012 02:06   Janusz Ludwiczak
W sobotę po godz. 21 rozpoczęła się skomplikowana operacja zamontowania dwóch kratownic, ważących w sumie 200 ton. Konstrukcja zawisła nad peronami 1, 2 i 3 i będzie podtrzymywać trzykondygnacyjny parking, który pomieści ponad tysiąc samochodów.

Operacja nie mogłaby się odbyć, gdyby nie Terex Demag CC2500, czyli specjalny dźwig zwany "herkulesem". Maszyna może udźwignąć nawet 500 ton. By kratownice mogły zawisnąć nad peronami 1, 2 i 3 kolej musiała wyłączyć do godz. 5:30 napięcie w sieci trakcyjnej. Do tego czasu wstrzymany został również ruch pociągów.

Jedna kratownica waży 100 ton. W sumie zamontowane zostaną cztery kratownice, które mają zróżnicowaną wagę. Najcięższa ma 120 ton. Za tydzień zamontujemy kolejne dwie kratownice - powiedział Przemysław Pytel, kierownik budowy.

Każda z kratownic waży 100 ton i ma 37 metrów długości i 13 metrów wysokości. Do przeprowadzenia prac potrzeba było jeszcze pięć dodatkowych dźwigów i żurawi oraz rąk ponad 15 pracowników.

Stalowe kratownice będą podtrzymywać trzykondygnacyjny parking, który powstanie nad peronami 1, 2 i 3 i pomieści ponad tysiąc samochodów. Parking będzie m.in. dla gości budowanego centrum handlowego Poznań City Center.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: