Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiecha zawisła na budowie nowego dworca PKS i centrum handlowego Poznań City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiecha zawisła na budowie nowego dworca PKS i centrum handlowego Poznań City Center
03-08-2012 14:02   Janusz Ludwiczak
Zgodnie z harmonogramem zakończono budowę konstrukcji nowego dworca PKS i części galerii handlowej Poznań City Center. Na dachu pojawiła się wiecha.

Na charakterystycznym ażurowym dachu podwykonawca, firma Zeman w czwartek 2 sierpnia położyła ostatnie stalowe ości. Łącznie na budynku dworca PKP i PKS jest ich 55 (35 nad częścią PKS i 20 nad dworcem). Waga samej konstrukcji stalowej wynosi ok. 350 ton. Obiekt od strony wschodniej zostanie jeszcze zamknięty stalowo-szklaną konstrukcją, identycznie jak budynek nowego dworca PKP od strony zachodniej. Szklenie dachu nad dworcem PKS rozpocznie się późną jesienią. Prace wykończeniowe, instalacyjne, wnętrzarskie będą prowadzone równolegle z pracami wykończeniowymi galerii handlowej Poznań City Center, w połowie 2013 roku.

Zbudowano już pierwszy fragment (pierwszy poziom galerii handlowej) w części bezpośrednio przylegającej do powstającego wielopoziomowego parkingu. Ustawiono już ponad 70 procent betonowych słupów, na których posadowiony będzie cały budynek galerii handlowej o łącznej powierzchni 150 tys. m kw. Do końca roku planowane jest zakończenie wszystkich prac związanych z żelbetową konstrukcją galerii, na początku 2013 roku powinna rozpocząć się budowa dachu - wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik prasowy inwestora, firmy TriGranit.

Na peronie III trwa budowa fundamentów pod parking wielopoziomowy na 1500 aut. Do końca września planuje się w tym miejscu budowę 12 fundamentów, część z nich o wzmocnionej konstrukcji mającej udźwignąć ważące po kilkaset ton kratownice. Na przełomie października/listopada powinna rozpocząć się budowa nowego układu drogowego i komunikacyjnego umożliwiającego łatwy dojazd do całego kompleksu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - dodaje Przemysław Terlecki z TriGranit-u.

Przydworcowe centrum handlowe Poznań City Center wraz z nowym dworcem autobusowym PKS będą częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec przyszłego roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: