Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do końca roku zakończy się budowa parkingu na tysiąc aut, który powstaje przy dworcu Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do końca roku zakończy się budowa parkingu na tysiąc aut, który powstaje przy dworcu Poznań Główny
14-09-2012 16:03   Janusz Ludwiczak
Nad peronami kolejowego dworca głównego pojawiły się stropy przyszłego parkingu, który pomieści tysiąc aut. Do końca roku w stanie surowym otwartym ma być gotowe Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. Natomiast na gwiazdkę przyszłego roku zrobimy zakupy w nowym centrum handlowym Poznań City Center.

Obok oddanego do użytku nowego dworca kolejowego Poznań w imponującym tempie powstaje olbrzymi kompleks o powierzchni 160 tys. m kw. Powstaną w nim biura, parking na 1000 aut, nowy dworzec autobusowy PKS na 19 stanowisk oraz galeria handlowa Poznań City Center. Całość będzie stanowić część Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Nad peronami I, II i III trwają intensywne prace związane z budową trzykondygnacyjnego parkingu na 1000 aut. Właśnie pojawiły się pierwsze stropy na pierwszym poziomie parkingu. Prace, z uwagi na ruch pociągów pasażerskich prowadzone są w nocy, przy wyłączonej trakcji elektrycznej. Betonowa konstrukcja parkingu powinna być ukończona do końca tego roku. Za miesiąc przeprowadzona zostanie skomplikowana operacja związana z montażem ważących po kilkaset ton kratownic, na których wspierać się będzie cały parking. Do tego celu użyty zostanie największy dźwig w Polsce. - wyjaśnia Przemysław Terlecki, rzecznik prasowy inwestora, firmy Trigranit.

Obecnie, na placu budowy niemal bez przerwy pracuje 6 dźwigów, przy budowie galerii handlowej pracuje ok. 500 osób. Gotowe są już fundamenty pod rampę, która umożliwi klientom i pasażerom wjazd na nowy parking, bezpośrednio pod dworzec kolejowy. Wewnątrz budynku stoi już wewnętrzny parking na 500 samochodów. Lada moment rozpoczną się prace związane z pokryciem dachu nowego dworca autobusowego PKS płytami kompozytowymi i szklanymi. Budynek PKS z 19 stanowiskami autobusowymi, podobnie jak pozostałe obiekty Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego będzie wykańczany wewnątrz w połowie 2013 roku - dodaje Przemysław Terlecki.

Na gwiazdkę przyszłego roku będziemy mogli zrobić już zakupy w nowej galerii handlowej Poznań City Center. Na powierzchni 60 tys. m kw. znajdzie się ponad 250 sklepów, kawiarnie i dwa ogródki restauracyjne. W Poznań City Center powstaną delikatesy Piotr i Paweł, drogeria Rossmann, market elektroniczny z RTV i AGD sieci Satur oraz druga w Poznaniu restauracja Burger King.

Około 70 procent powierzchni handlowej galerii handlowej jest już wynajęta. W centrum swoje sklepy otworzą najbardziej znane i cenione marki, między innymi Piotr i Paweł, Toys’r’Us, Superpharm, H&M, Reserved, Terranova, American Eagle, Top Shop Top Man, Douglas, Sephora, Rossmann, KappAhl, Diverse, Cubus, CCC, Deichmann, House, Mohito, CroppTown, Sinsay, Home&You, Saturn, KFC, Burger King, Starbucks, Pizza Dominium - mówi Przemysław Terlecki, rzecznik Trigranit-u.

Inwestorem Poznań City Center jest węgierska firma TriGranit Development Corporation. Projekt architektoniczny przygotowało międzynarodowe biuro Bose International Planning and Architecture. Zakończenie, wartej 250 milionów euro inwestycji planowane jest do końca przyszłego roku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: