Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK pokaże zajezdnię "od kuchni" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK pokaże zajezdnię "od kuchni"
21-09-2012 00:17   Janusz Ludwiczak
W sobotę przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji MPK zaprasza na przejażdżkę zabytkową bimbą, połączoną ze zwiedzaniem zajezdni i Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ul. Głogowskiej.

22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji wszyscy kierowcy na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu w sobotę będą mogli przez cały dzień jeździć za darmo tramwajami i autobusami. Natomiast wszyscy mieszkańcy będą mogli za darmo skorzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego. Więcej w artykule: W sobotę kierowcy tramwajem, a wszyscy mieszkańcy rowerem pojadą za darmo.

Natomiast MPK zaprasza na przejażdżki zabytkową bimbą i słynnym ogórkiem, które będą połączone ze zwiedzaniem zajezdni i Muzeum Komunikacji Miejskiej.

Początek o godz. 15:00. Spod dawnej zajezdni przy ul. Gajowej wyruszą zabytkowe autobusy linii nr 100, które dowiozą chętnych do zajezdni autobusowej przy ul. Warszawskiej i przy ul. Kaczej.

O godz. 17:00 z Gajowej odjedzie "zerówka", która zawiezie pasażerów do zajezdni przy ul. Głogowskiej. Oprócz możliwości obserwowania niedostępnych na co dzień rejonów zajezdni, podróżni zwiedzą Muzeum Komunikacji Miejskiej.

W pojazdach przedstawiciele Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych opowiedzą o specyfice pracy zajezdni tramwajowych i autobusowych. Bilety w cenie 4 zł normalny i 3 zł ulgowy będzie można nabyć u konduktorów w pojazdach.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: