Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W sobotę kierowcy tramwajem, a wszyscy mieszkańcy rowerem pojadą za darmo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W sobotę kierowcy tramwajem, a wszyscy mieszkańcy rowerem pojadą za darmo
20-09-2012 00:14   Janusz Ludwiczak
22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji wszyscy kierowcy na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu w sobotę będą mogli przez cały dzień jeździć za darmo tramwajami i autobusami. Natomiast wszyscy mieszkańcy będą mogli za darmo skorzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Europejski Dzień bez Samochodu obchodzony jest co roku, zawsze 22 września. Celem kampanii, która zrodziła się w 1998 roku we Francji jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie mieszkańców miast do korzystania z alternatywnych środków transportu (takich jak tramwaj czy rower) i ich promocji, a także pokazanie, że bez samochodu życie jest możliwe.

Europejski Dzień bez Samochodu, który w Polsce obchodzony jest od 2002 roku pod patronatem Ministerstwa Środowiska ma przyczynić się też do zmniejszenia hałasu, zanieczyszczenia powietrza i polepszenia jakości życia w miastach.

Dobra wiadomość dla kierowców. W sobotę przez cały dzień na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego swojego samochodu będą mogli wszystkimi tramwajami i autobusami jeździć bezpłatnie.

Do akcji przyłącza się również firma Nextbike Polska, operator Poznańskiego Roweru Miejskiego. W sobotę każdy mieszkaniec będzie mógł za darmo skorzystać z wypożyczalni miejskich rowerów. Wcześniej jednak trzeba zarejestrować się na stronie www.nextbike.pl i wpłacić 10 zł opłaty aktywacyjnej (przelewem bądź kartą kredytową).

Do tej pory z Poznańskiego Roweru Miejskiego skorzystało ponad 7 tysięcy osób, którzy pokonali łącznie 100 tys. km.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: