Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Chełmońskiego wymieniono 50 metrów chodnika, reszta poczeka do przyszłego roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Chełmońskiego wymieniono 50 metrów chodnika, reszta poczeka do przyszłego roku
15-09-2012 00:27   Janusz Ludwiczak
Zakończył się remont chodników na ulicy Grottgera. ZDM wymienił również stare i zniszczone płyty chodnikowe na nową kostkę na krótkim 50-metrowym odcinku ulicy Chełmońskiego.

Do historii przeszły stare i nierówne chodniki na ulicy Grottgera. Ekipy budowlane z firmy wyłonionej w przetargu, Zakładu Robót Drogowych Marek Dachtera z Puszczykowa zakończyły układanie nowej kostki typu "pozbruk" w ciągu całej ulicy Grottgera. Remont kosztował 171 810,90 zł brutto. Środki te w całości pokryje ZDM.

Nowego chodnika doczekali się również piesi na ulicy Chełmońskiego. Na zlecenie ZDM wyremontowano chodnik tylko przy kamienicach pod numerem 1, 2 i 3, jest to 50 metrowy odcinek ulicy. W przyszłym roku prace na Chełmońskiego mają być kontynuowane. Rada Osiedla Św. Łazarz w ramach przyszłorocznego budżetu chce przeznaczyć 150 tysięcy złotych na remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Chełmońskiego.

ZOBACZ TAKŻE: ZDM rozpoczął remont chodnika na ulicy Chełmońskiego, rada osiedla i mieszkańcy zaskoczeni


R E K L A M A

Komentarze (3)

18-09-2012 13:30:24
swojak
A co z ulicą Kossaka zwłaszcza pomiędzy nr 2 a 10? Miejscami nie ma wcale chodnika!!!! I dlaczego Straż Miejska w ogóle nie patroluje tych ulic? Samochody zastawiają każdy wolny skrawek przestrzeni!!!!!!!! Gdzie jest kodeks drogowy!!!!!!!
15-09-2012 20:36:27
Łazarzanin
Również nie rozumiem dlaczego nazywa się "remontem chodnika" remont tego parkingu. No chyba, że chodnikiem nazwać tę wąską (miejscami pewnie z 30cm) ścieżkę prowadzącą do aut. Uważam, że ten parking należałoby zlikwidować i stworzyć w jego miejsce chodniki. A mieszkańcy mają przecież blisko lepiej przygotowane miejsca do parkowania - ot choćby w City Parku, często jest pełno miejsc do parkowania; a także na parkingu zdaje się, że należącym do MTP przy Matejki - również zwykle pustym.
15-09-2012 13:22:15
Grottgeranin
Niestety popełniono błąd kładąc na Chełmońskiego płytki chodnikowe zamiast tzw kostki "pozbruk", płytki nie wytrzymają naporu i ciężaru parkujących tam samochodów, wkrótce powstaną nowe pęknięcia i chodnik na nowo będzie ulegał destrukcji, nie rozumiem dlaczego podjęto taką decyzję aby w takim miejscu gdzie praktycznie 3/4 powierzchni chodnika to parking a nie trasa dla pieszych, położyć płytki...?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: