Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Drzewa podzieliły mieszkańców ulicy Klonowica - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Drzewa podzieliły mieszkańców ulicy Klonowica
23-08-2012 17:33   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Klonowica pod topór ma pójść sześć ponad 80-letnich akacji. Dwa drzewa zagrażają pobliskim budynkom, a pozostałe mają zbyt zrośnięte korzenie i niszczą chodnik. Wycinkę robinii białych planuje Zarząd Dróg Miejskich, jednak na to nie zgadza się część mieszkańców.

Akacje przy Klonowica mają ponad 80 lat i trzy metry obwodu. O wycinkę drzew poprosili niektórzy mieszkańcy, gdyż zagrażają one pobliskim budynkom. Po za tym według ZDM rubinie białe niszczą chodnik i nie umożliwiają przeprowadzenie jego remontu.

Otrzymaliśmy sporo wniosków od mieszkańców w sprawie remontu chodnika na ulicy Klonowica. Zdaniem części mieszkańców ten chodnik jest wstanie katastrofalnym. W przypadku remontu chodnika konieczne będzie wycięcie kilku robinii białych. Są drzewa, które stwarzają niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi.
Zaistniał jednak konflikt po stronie mieszkańców. Część osób chce tej wycinki i poprawy infrastruktury drogowej, część mieszkańców na to rozwiązanie się nie godzi
- tłumaczy Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

W środę miało dojść do wycinki drzew, jednak nie pozwolili na to niektórzy mieszkańcy Klonowica. Ekipa ZDM musiała więc odjechać.

Jedni mieszkańcy nie chcą wycinki drzew, inni wręcz się jej domagają.

Jest tam wewnętrzny konflikt między częścią mieszkańców, a radą osiedla. Były protesty płynące na ręce prezydenta w sprawie bezczynności działań rady osiedla w kwestii tegoż remontu. Rada osiedla od paru lat ustala remonty chodników i wpisuje wnioski do planu remontowego. Sugerowaliśmy wpisanie remontu chodnika na Klonowica przez przedstawicieli rady osiedla w przyszłych budżetach - wyjaśnia Dorota Wesołowska z ZDM.

Na jednym ze spotkań pracownicy ZDM poinformowali nas, że wyremontują tylko te chodniki na które środki finansowe przekaże Rada Osiedla, ponieważ innych nie będzie. W planie wydatków na 2013 rok ulica Klonowica nie jest przez nas przewidziana. Nikt z nami nie konsultuje tej sprawy, chociaż powinien. Teraz my mamy załatwić temat. Coraz częściej mieszkańcy słyszą, że ZDM by remont wykonał, ale rada nie chce przekazać na to środków. Mamy przynajmniej 24 odcinki do wyremontowania, rocznie stać nas na wykonanie najwyżej dwóch. Prosimy więc o nie obarczanie nas winą! - mówi Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Wiemy, że nie wszystkich zadowolimy. Remonty chodników wzbudzają wiele emocji i dyskusji. Zawsze to jest nasza odpowiedzialność, że musimy podjąć decyzję patrząc przez pryzmat całego osiedla, a nie tylko konkretnych ulic, na którym danym mieszkańcom najbardziej zależy - dodaje Wojciech Wośkowiak z Rady Osiedla Św. Łazarz i Radny Miasta Poznania.

ZDM uzyskał pozwolenie na wycinkę drzew od Wydziału Ochrony Środowiska. Na ulicy Klonowica przewiduje się również posadzenie nowych drzew.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: