Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stare i nierówne chodniki na Grottgera przechodzą do historii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stare i nierówne chodniki na Grottgera przechodzą do historii
09-08-2012 01:29   Janusz Ludwiczak
Kilka dni temu rozpoczął się remont chodników na ulicy Grottgera. Do końca sierpnia stare i nierówne płyty chodnikowe zostaną zastąpione betonową kostką "pozbrukową". Inwestycja będzie kosztować 171,8 tys. zł. Środki te w całości pokryje ZDM.

Pod koniec zeszłego tygodnia drogowcy z Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera z Puszczykowa (firmy wyłonionej w przetargu) rozkopali chodniki na ulicy Grottgera.

Do końca sierpnia stare i nierówne płyty chodnikowe zostaną zastąpione betonową kostką "pozbrukową". Ponadto przeprowadzony zostanie remont infrastruktury i krawężników.

Wykonawca ma czas do końca sierpnia na wywiązanie się z zadania. Inwestycja będzie kosztować 171 810,90 zł brutto. Środki te w całości pokryje ZDM.

Natomiast pod koniec lipca zakończył się remont chodników na ulicy Chłodnej, o czym pisaliśmy w artykule: Ulica Chłodna zyskała nowe oblicze.

W tym roku przeprowadzony zostanie również remont chodników po północnej stronie ulicy Konopnickiej, gdzie znajduje się Zespół Dziennych Domów Pomocy Społecznej. Na to zadanie z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz zostało przeznaczonych 50 tysięcy złotych. Ponadto rada osiedla zarezerwowała 100 tys. zł na remont chodnika i projekt modernizacji ulicy Kolejowej.


R E K L A M A

Komentarze (2)

09-08-2012 13:23:06
Dana spod 4a
Wg Pańskiej sondy jako nr 1. Była ulica Patologiczna (Kolejowa) ... właśnie widać efekt odwrotny :/ ... niby przetarg na projekt jest ... a kiedy FIZYCZNIE sie to zacznie?
09-08-2012 11:55:28
S.
Czekamy jeszcze na to, aż stare chodniki przejdą do historii na ulicy Kasprzaka:)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: