Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lejek Łazarski otrzyma imię Kazimierza Nowaka? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lejek Łazarski otrzyma imię Kazimierza Nowaka?
08-09-2012 01:36   Janusz Ludwiczak
Możliwe, że Kazimierz Nowak, słynny podróżnik, który samotnie przemierzył Afrykę i mieszkał na Łazarzu, przy ul. Lodowej będzie miał swoje miejsce pamięci.

Imię Kazimierza Nowaka ma otrzymać skwer położony w granicach Rynku Łazarskiego, pomiędzy ulicami Lodową i Głogowską. Mowa o tzw. "Lejku Łazarskim".

Uchwałę w tej sprawie podejmie wkrótce Rada Miasta Poznania. Pozytywną opinię wydała już Rada Osiedla Św. Łazarz. Również Komisja Opiniodawcza ds. Nazewnictwa Ulic pozytywnie zaopiniowała proponowaną nazwę.

Kosztami zmiany nazwy Lejka będą jedynie tabliczki z oznaczeniem skweru z jego nową nazwą.

Kazimierz Nowak był podróżnikiem, reportażystą i fotografem. W latach 1931-1936 rowerem, pieszo, na wielbłądzie i łódką przemierzył Afrykę.


Komentarze (3)

10-09-2012 22:27:32
poznaniak
Popieram powyższe wypowiedzi ! A poza tym ten "Lejek Łazarski" to powinien się nazywać "Parking dla Samochodów" nie dość że zasrany przez psy to nie ma przejścia dla pieszych, przecież widać dokładnie na powyższym zdjęciu jak z jednej strony przejście dla pieszych jest zastawione przez samochód a dojście do pasów dla pieszych wymaga slalomu pomiędzy samochodami .. A o ławce i fontannie to można pomarzyć ... widać że ci na stołkach nie mają co robić ...
09-09-2012 19:29:49
wkurzony..
weźcie się za TO ochydne Targowisko,- a nie wydawajcie pieniądze na Tabliczki. Chcecie uhonorować Tego Pana -co się "przejechał do Lwowa"-to zróbcie ścieżki rowerowe. Widać (bez)radni nie mają co robić. Pies jak niema co robić- to sobie jaja liże
08-09-2012 11:23:59
Sławek
a zostanie wcześniej podjęta uchwała o zmianie nazwy skwer na dziki parking? bo jak na razie jest to pomnik nieudolności RO i SM. Przejścia dla pieszych prowadzące do bagażników aut, auta parkujące na zakazie, auta niezostawiające 1,5 metra , brak ławek, fontanny...każdy dałby się chyba zabić by taki burdel nazwać jego nazwiskiem..A może warto jeszcze powalczyć o pamiątkową tablicę na Arenie, że tam spali irlandzcy kibice..To są najważniejsze problemy w ty mieście...
Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: