Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lejek Łazarski otrzyma imię Kazimierza Nowaka? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lejek Łazarski otrzyma imię Kazimierza Nowaka?
08-09-2012 01:36   Janusz Ludwiczak
Możliwe, że Kazimierz Nowak, słynny podróżnik, który samotnie przemierzył Afrykę i mieszkał na Łazarzu, przy ul. Lodowej będzie miał swoje miejsce pamięci.

Imię Kazimierza Nowaka ma otrzymać skwer położony w granicach Rynku Łazarskiego, pomiędzy ulicami Lodową i Głogowską. Mowa o tzw. "Lejku Łazarskim".

Uchwałę w tej sprawie podejmie wkrótce Rada Miasta Poznania. Pozytywną opinię wydała już Rada Osiedla Św. Łazarz. Również Komisja Opiniodawcza ds. Nazewnictwa Ulic pozytywnie zaopiniowała proponowaną nazwę.

Kosztami zmiany nazwy Lejka będą jedynie tabliczki z oznaczeniem skweru z jego nową nazwą.

Kazimierz Nowak był podróżnikiem, reportażystą i fotografem. W latach 1931-1936 rowerem, pieszo, na wielbłądzie i łódką przemierzył Afrykę.


Komentarze (3)

10-09-2012 22:27:32
poznaniak
Popieram powyższe wypowiedzi ! A poza tym ten "Lejek Łazarski" to powinien się nazywać "Parking dla Samochodów" nie dość że zasrany przez psy to nie ma przejścia dla pieszych, przecież widać dokładnie na powyższym zdjęciu jak z jednej strony przejście dla pieszych jest zastawione przez samochód a dojście do pasów dla pieszych wymaga slalomu pomiędzy samochodami .. A o ławce i fontannie to można pomarzyć ... widać że ci na stołkach nie mają co robić ...
09-09-2012 19:29:49
wkurzony..
weźcie się za TO ochydne Targowisko,- a nie wydawajcie pieniądze na Tabliczki. Chcecie uhonorować Tego Pana -co się "przejechał do Lwowa"-to zróbcie ścieżki rowerowe. Widać (bez)radni nie mają co robić. Pies jak niema co robić- to sobie jaja liże
08-09-2012 11:23:59
Sławek
a zostanie wcześniej podjęta uchwała o zmianie nazwy skwer na dziki parking? bo jak na razie jest to pomnik nieudolności RO i SM. Przejścia dla pieszych prowadzące do bagażników aut, auta parkujące na zakazie, auta niezostawiające 1,5 metra , brak ławek, fontanny...każdy dałby się chyba zabić by taki burdel nazwać jego nazwiskiem..A może warto jeszcze powalczyć o pamiątkową tablicę na Arenie, że tam spali irlandzcy kibice..To są najważniejsze problemy w ty mieście...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: