Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Droga na komendę będzie bezpieczniejsza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Droga na komendę będzie bezpieczniejsza
07-08-2012 01:39   Janusz Ludwiczak
Najpóźniej do października na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Ostroroga i Rycerską powstanie sygnalizacja świetlna. Od lat walczyli o to mieszkańcy, gdyż wielokrotnie pieszych potrącił tutaj samochód. Kilka wypadków zakończyło się niestety ze skutkiem śmiertelnym, co widać po czasem zapalonych zniczach w tym miejscu.

Dwa tygodnie temu ruszyły prace związane z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Rycerskiej oraz Ostroroga i Grunwaldzkiej. W związku z tym wyłączony z ruchu został wewnętrzny pas jezdni ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ulicy Ostroroga do ulicy Rycerskiej (w kierunku centrum) oraz zewnętrzny pas jezdni ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ulicy Ostroroga do ulicy Rycerskiej (kierunek do Junikowa) oraz wjazd z ulicy Grunwaldzkiej w ulicę Rycerską.

Zalecamy dojazd do ulicy Rycerskiej ulicami Grochowską, Marcelińską, Włodkowica. Ponadto ulica Rycerska na odcinku od Włodkowica do Grunwaldzkiej stała się dwukierunkowa.

Budowę sygnalizacji świetlnej realizuje firma Strabag z siedzibą w Pruszkowie. Koszt inwestycji wynosi 1,6 mln zł.

Skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Ostroroga i Rycerską należą do jednych z najniebezpieczniejszych w Poznaniu. Wielokrotnie pieszych potrącił tutaj samochód. Kilka wypadków zakończyło się niestety ze skutkiem śmiertelnym, co widać po czasem zapalonych zniczach w tym miejscu.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: