Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwald: Skrzyżowanie stało się bezpieczniejsze. Mieszkańcom udało się wywalczyć sygnalizację - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwald: Skrzyżowanie stało się bezpieczniejsze. Mieszkańcom udało się wywalczyć sygnalizację
09-07-2011 01:22   Janusz Ludwiczak
Tak długo oczekiwana przez mieszkańców sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Rycerskiej stała się faktem.

Na początku tygodnia została uruchomiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Rycerskiej. Skrzyżowanie to, do tej pory było jednym z najbardziej niebezpiecznych nie tylko na Grunwaldzie, ale i w Poznaniu.

Piesi, aby przejść na drugą stronę ulicy musieli niekiedy czekać po kilkanaście minut, bo nikt z jadących zbyt szybko kierowców nie chciał ich przepuścić. Wielokrotnie w tym miejscu dochodziło do poważnych wypadków.

Kontrolę drogową w pobliżu skrzyżowania Grochowskiej i Rycerskiej cyklicznie prowadziła policja. Tylko podczas jednej takiej akcji w sierpniu ubiegłego roku w ciągu jednego dnia zostało ukaranych ponad 30 kierowców mandatami w wysokości 350 złotych.

O powstanie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu postulowali od miesięcy pobliscy mieszkańcy. Byli tak zrozpaczeni, że chcieli nawet przeprowadzić akcję protestacyjną, blokując skrzyżowanie, poprzez chodzenie w kółko po przejściu dla pieszych.

Sygnalizacja świetlna powstała tutaj m.in. dzięki staraniom poznańskiej policji i Rady Osiedla Stary Grunwald.

Prace przy uruchomieniu świateł na skrzyżowaniu Grochowskiej i Rycerskiej przez ponad półtora miesiąca prowadziła wyłoniona w przetargu firma SEM Zakład Elektroenergetyczny z Łęczycy na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich. Dodatkowo powstało drugie przejście dla pieszych po południowej stronie skrzyżowania (od strony Grunwaldzkiej), a także miejsca parkingowe przy wlocie w ul. Husarską.


Komentarze (1)

09-07-2011 11:41:54
wolf
Szkoda tylko, ze taki wielki brzydki słup do sygnalizacji ustawili (zdjęcie 1)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

18:30
Szkoła Podstawowa nr 69 ul. Jarochowskiego 62
XII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: