Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwald: Skrzyżowanie stało się bezpieczniejsze. Mieszkańcom udało się wywalczyć sygnalizację - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwald: Skrzyżowanie stało się bezpieczniejsze. Mieszkańcom udało się wywalczyć sygnalizację
09-07-2011 01:22   Janusz Ludwiczak
Tak długo oczekiwana przez mieszkańców sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Rycerskiej stała się faktem.

Na początku tygodnia została uruchomiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Rycerskiej. Skrzyżowanie to, do tej pory było jednym z najbardziej niebezpiecznych nie tylko na Grunwaldzie, ale i w Poznaniu.

Piesi, aby przejść na drugą stronę ulicy musieli niekiedy czekać po kilkanaście minut, bo nikt z jadących zbyt szybko kierowców nie chciał ich przepuścić. Wielokrotnie w tym miejscu dochodziło do poważnych wypadków.

Kontrolę drogową w pobliżu skrzyżowania Grochowskiej i Rycerskiej cyklicznie prowadziła policja. Tylko podczas jednej takiej akcji w sierpniu ubiegłego roku w ciągu jednego dnia zostało ukaranych ponad 30 kierowców mandatami w wysokości 350 złotych.

O powstanie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu postulowali od miesięcy pobliscy mieszkańcy. Byli tak zrozpaczeni, że chcieli nawet przeprowadzić akcję protestacyjną, blokując skrzyżowanie, poprzez chodzenie w kółko po przejściu dla pieszych.

Sygnalizacja świetlna powstała tutaj m.in. dzięki staraniom poznańskiej policji i Rady Osiedla Stary Grunwald.

Prace przy uruchomieniu świateł na skrzyżowaniu Grochowskiej i Rycerskiej przez ponad półtora miesiąca prowadziła wyłoniona w przetargu firma SEM Zakład Elektroenergetyczny z Łęczycy na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich. Dodatkowo powstało drugie przejście dla pieszych po południowej stronie skrzyżowania (od strony Grunwaldzkiej), a także miejsca parkingowe przy wlocie w ul. Husarską.


Komentarze (1)

09-07-2011 11:41:54
wolf
Szkoda tylko, ze taki wielki brzydki słup do sygnalizacji ustawili (zdjęcie 1)
Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Czułe struny" - przedstawienie w wykonaniu "Mojego Teatru". Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia 10.09. lub rezerwacja mailowa zapisy.klubk

25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: