Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla rozpoczęła przygotowywać budżet na 2013 rok - do wydania jest 863 tysiące złotych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla rozpoczęła przygotowywać budżet na 2013 rok - do wydania jest 863 tysiące złotych
07-08-2012 01:26   Janusz Ludwiczak
Na 2013 rok Rada Osiedla Święty Łazarz będzie dysponowała budżetem w wysokości 863 095 złotych. W środę podczas 15. sesji zwyczajnej łazarscy radni omawiali wstępne założenia do przyszłorocznego budżetu.

863 095 złotych - taki będzie budżet Rady Osiedla Św. Łazarz na 2013 rok. Na tą kwotę składają się środki z pogłównego na mieszkańca (tzn. liczone na jednego mieszkańca) - 264 654 zł oraz 598 541 złotych z tytułu podatku od nieruchomości. Do wymienionej kwoty naliczone będą jeszcze środki na zadania celowe związane z oświatą, zielenią oraz remontami chodników.

Rada Osiedla Św. Łazarz (podobnie jak samorządy ze Starego Miasta, Świerczewa i Starego Grunwaldu) zwracała się do mieszkańców z prośbą o przekazywanie swoich propozycji związanych z wydatkowaniem wymienionych środków. Sugestie można było do końca lipca nadsyłać na adres e-mailowy rady osiedla.

Wpłynęły tylko cztery pisma, w których proponowano m.in. wprowadzenie strefy "tempo 30" w okolicach ulicy Limanowskiego i Drużbackiej, wytyczenie nowych dróg rowerowych oraz budowę kolejnej siłowni na wolnym powietrzu oraz remonty chodników na danych ulicach. Otrzymaliśmy też maila z propozycją ogrodzenia trawników przed psami w Parku Kasprowicza - wyjaśnia Maria Łazarz, Przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Święty Łazarz.

W sierpniu Rada Osiedla Święty Łazarz, podobnie jak inne poznańskie samorządy pomocnicze będą musiały przygotować plan rzeczowo-finansowy, czyli budżet na przyszły rok.

Do 20 sierpnia musi być opracowany budżet i zatwierdzony, dlatego na 22 sierpnia zwołuję sesję budżetową. Do tego czasu muszą spotkać się wszystkie komisje tematyczne - objaśniał w trakcie sesji Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz, Radny Miasta Poznania.

Od nowego roku rady osiedli będą mogły współdecydować o tym ile pieniędzy będzie przeznaczone na remonty w szkołach podstawowych. Miejskie jednostki pomocnicze będą również miały wpływ na to, jakie inwestycje będą realizowane w poszczególnych placówkach.

W czerwcu szkoły miały opracować analizę kosztów. Po podsumowaniu wyszło, że na same zadania oświatowe musielibyśmy przeznaczyć aż 6 milionów złotych. W skali miasta, w innych radach wychodzi to podobnie - tłumaczyła radna Maria Łazarz.

Podczas środowej sesji radni wydali też na wniosek Żłobka nr 3 "Czerwony Kapturek" pozytywną opinię w sprawie ograniczenia parkowania do 20 minut na ulicy Klonowica w dni robocze w godz. od 6 do 8 oraz między 14 a 17.

Rada omówiła też sprawę budowy dwóch nowych placów zabaw na terenie Łazarza. Jeszcze w tym roku dzieci będą mogły bawić się na nowym placu zabaw w Parku Kasprowicza, gdzie wybudowany zostanie dla nich "statek piracki". Natomiast przy ul. Dmowskiego w ramach placu zabaw powstanie bujak typu "motylek", huśtawka podwójna i gra zręcznościowa "UFO".

Nad przyszłorocznym budżetem w najbliższą środę będą pracować radni z Komisji Infrastruktury oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, a w przyszłym tygodniu radni z Komisji Sportu oraz Komisji Oświaty. Na 22 sierpnia zaplanowano sesję budżetową, wtedy też Rada Osiedla Św. Łazarz przyjmie plan rzeczowo-finansowy na 2013 rok.


Komentarze (3)

07-08-2012 13:50:35
w
Skoro Państwo to forum czytają, to luźno wnioskuję o przeznaczenie części środków na sprawy parkowania: zrobienie normalnej (czyli nie błoto:)) nawierzchni tam gdzie parkować wolno, ustawienie słupków/barierek tam gdzie ma być zieleń a nie parking, egzekwowanie przepisów np. zostawianie 1,5m chodnika (tu oczywiście przez SM)..
07-08-2012 12:51:45
Łukasz Prymas
Piwa nie było nigdy proszę Pana. A co do budżetu to zawsze jest uchwalany na czas, czyli w miesiącu sierpniu. Nie było jeszcze sytuacji by nie był on przygotowany na czas. Pozdrawiam
07-08-2012 08:31:31
Poznaiak
skro,mne posiedzenie , suchary, mineralna , a piwo pod stołem hehehe. I jak znam życie budżet uradzą za rok z rocznym opóźnieniem hehehe
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: