Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Św. Łazarz prosi o konsultacje mieszkańców. Znamy budżet na 2013 rok - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Św. Łazarz prosi o konsultacje mieszkańców. Znamy budżet na 2013 rok
17-07-2012 23:04   Janusz Ludwiczak
863 095 złotych - taki będzie budżet Rady Osiedla Św. Łazarz na 2013 rok. Radni proszą o konsultacje mieszkańców i przekazywanie propozycji związanych z wydatkowaniem środków. My natomiast pytamy Państwa chodnik na której ulicy powinien w przyszłym roku być wyremontowany w pierwszej kolejności?

Będzie to trzeci po Starym Mieście i Ratajach budżet wśród poznańskich samorządów pomocniczych. W sumie Rada Osiedla Święty Łazarz na 2013 roku będzie dysponowała budżetem w wysokości 863 095 złotych. Na tą kwotę składają się środki z pogłównego na mieszkańca (tzn. liczone na jednego mieszkańca) - 264 654 zł oraz 598 541 złotych z tytułu podatku od nieruchomości. Do wymienionej kwoty naliczone będą jeszcze środki na zadania celowe związane z oświatą, zielenią oraz remontami chodników.

Rada Osiedla Św. Łazarz podobnie jak samorządy ze Starego Miasta, Świerczewa i Starego Grunwaldu zwraca się do mieszkańców z prośbą o przekazywanie swoich propozycji związanych z wydatkowaniem wymienionych środków. Sugestie można do końca lipca można nadsyłać na adres e-mailowy: Osiedle_Lazarz@um.poznan.pl.

Plan rzeczowo-finansowy na 2013 rok zostanie opracowany i przyjęty przez radnych w sierpniu.

Niedawno łazarscy radni ułożyli też listę ulic, na których w najbliższych latach zostanie przeprowadzony remont chodników. Dlatego w naszej sondzie pytamy Państwa:
Chodnik na której ulicy powinien być wyremontowany w pierwszej kolejności?. Głosować można do 29 lipca (na stronie głównej oraz na Facebooku).

Wyniki sondy, Państwa głosy, opinie i komentarze przekażemy Radzie Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (3)

19-07-2012 20:51:13
mieszkanka
Jestem za tym, aby wspierać te inwestycje, które mają szansę na kompleksową realizację, a nie dorażne "łatanie". Pod koniec 2011 roku padły zobowiazania dotyczące remontu ul, Kolejowej. Trwa realizacja projektu na jej przebudowę ( dlaczego tak długo ten projekt się wykluwa, bo do czerwca 2013, nie wiem). Mam obawy, aby potem nie leżał, ze względu na brak funduszy. Tak więc zarezerwowanie sumy na Kolejową. Doraźnie ma być remontowana nawierzchnia Rynku Łazarskiego, może ja wspomóc, przełożyć na 2013 i zrobić pełniejszy remont ( stragany, infrastruktura), przeciez to jest charakterystyczne miejsce dla całego Łazarza, nie tylko okolicznych ulic. Zieleń - ZZM ciagle narzeka, ze nie może kontynuowac nasadzeń, bo nie ma pieniędzy, a przecież to zieleń jest najprostrzym i w sumie najtańszym sposobem na podniesienie estetyki ( nie mówiąc o zdrowiu mieszkańców).
19-07-2012 00:29:44
consider_it
Chodnik na ul. Grunwaldzkiej pomiędzy Matejki a Wojskową również wymaga remontu.
18-07-2012 00:15:16
ja
Z tymi chodniakmi to chyba żart? Chyba za bardzo podziwiam wieżyczki i gzymsy na kamienicach, że nie zauważam placu budowy na chodnikach... Wszystkie trzeba naprawić, zanim stanie się jakieś nieszczęście. A swoją drogą, jak sobie radzą niepełnosprawni i ludzie z małymi dziećmi. Przecież nie fruwają!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 26-05-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Grill Show

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: