Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chodniki na Kolejowej, Chełmońskiego i Kasprzaka powinny być wyremontowane w pierwszej kolejności - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chodniki na Kolejowej, Chełmońskiego i Kasprzaka powinny być wyremontowane w pierwszej kolejności
01-08-2012 10:51   Janusz Ludwiczak
863 095 złotych - taki będzie budżet Rady Osiedla Św. Łazarz na 2013 rok. Radni prosili mieszkańców o konsultacje i przekazywanie propozycji związanych z wydatkowaniem środków. My natomiast zapytaliśmy Państwa: chodnik na której ulicy powinien w przyszłym roku być wyremontowany w pierwszej kolejności? Według naszych Internautów w pierwszej kolejności powinny zostać wyremontowane chodniki na ulicach Kolejowej, Sczanieckiej, Chełmońskiego i Kasprzaka. Wyniki sondy, Państwa głosy, opinie i komentarze przekażemy Radzie Osiedla Św. Łazarz.

Na 2013 rok Rada Osiedla Święty Łazarz będzie dysponowała budżetem w wysokości 863 095 złotych. Na tą kwotę składają się środki z pogłównego na mieszkańca (tzn. liczone na jednego mieszkańca) - 264 654 zł oraz 598 541 złotych z tytułu podatku od nieruchomości. Do wymienionej kwoty naliczone będą jeszcze środki na zadania celowe związane z oświatą, zielenią oraz remontami chodników.

Rada Osiedla Św. Łazarz (podobnie jak samorządy ze Starego Miasta, Świerczewa i Starego Grunwaldu) zwracała się do mieszkańców z prośbą o przekazywanie swoich propozycji związanych z wydatkowaniem wymienionych środków. Sugestie można było do końca lipca nadsyłać na adres e-mailowy rady osiedla. Plan rzeczowo-finansowy na 2013 rok zostanie opracowany i przyjęty przez radnych w sierpniu.

Niedawno łazarscy radni ułożyli też listę ulic, na których w najbliższych latach zostanie przeprowadzony remont chodników. Przez ponad dwa tygodnie, od 13 do 29 lipca pytaliśmy Państwa w naszej sondzie (zarówno na łamach portalu jak i na profilu na Facebooku): Chodnik na której ulicy powinien być wyremontowany w pierwszej kolejności?

Po zsumowaniu wyników obu sond wynika, że w pierwszej kolejności wyremontowany powinien być chodnik na ulicy Kolejowej. W fatalnym stanie według głosujących są też chodniki na ulicy Chełmońskiego i Kasprzaka, a także na ulicy Sczanieckiej i Niegolewskich.

A oto Państwa opinie dotyczące stanu chodników na łazarskich ulicach:

ja
Z tymi chodniakmi to chyba żart? Chyba za bardzo podziwiam wieżyczki i gzymsy na kamienicach, że nie zauważam placu budowy na chodnikach... Wszystkie trzeba naprawić, zanim stanie się jakieś nieszczęście. A swoją drogą, jak sobie radzą niepełnosprawni i ludzie z małymi dziećmi. Przecież nie fruwają!

consider_it
Chodnik na ul. Grunwaldzkiej pomiędzy Matejki a Wojskową również wymaga remontu.

mieszkanka
Jestem za tym, aby wspierać te inwestycje, które mają szansę na kompleksową realizację, a nie dorażne "łatanie". Pod koniec 2011 roku padły zobowiazania dotyczące remontu ul, Kolejowej. Trwa realizacja projektu na jej przebudowę ( dlaczego tak długo ten projekt się wykluwa, bo do czerwca 2013, nie wiem). Mam obawy, aby potem nie leżał, ze względu na brak funduszy. Tak więc zarezerwowanie sumy na Kolejową. Doraźnie ma być remontowana nawierzchnia Rynku Łazarskiego, może ja wspomóc, przełożyć na 2013 i zrobić pełniejszy remont ( stragany, infrastruktura), przeciez to jest charakterystyczne miejsce dla całego Łazarza, nie tylko okolicznych ulic. Zieleń - ZZM ciagle narzeka, ze nie może kontynuowac nasadzeń, bo nie ma pieniędzy, a przecież to zieleń jest najprostrzym i w sumie najtańszym sposobem na podniesienie estetyki ( nie mówiąc o zdrowiu mieszkańców).

Darek Kaczyński
Sczanieckiej. Można się tam centralnie zabić......

Małgorzata Czarkowska
wszystkie !!!

Jadwiga Fabiszewska
Niewątpliwie Sczanieckiej. Powiedzcie jak czuliście się w czasie EURO, gdy kibice drużyn międzynarodowych szły do strefy EURO na ARENIE po tym bardzo niestabilnym chodniku. Hm nie wiem czy stan takiej nawierzchni to normy krajowe a może europejskie? Choć byłam już w wielu miejscach to aż tak fatalnego chodnika jak tuż przed ARENĄ dawno nie widziałam. Bardzo jestem ciekawa czy ktoś ma odczucia podobne do moich :)

Bartosz Zawieja
Wszystkie wymagają remontu Kossaka i Kasprzaka też! Na ulicy Kolejowej do czerwca p i Sczanieckiej. Wszystkie wymagają remontu Kossaka i Kasprzaka też!Na ulicy Kolejowej do czerwca przyszłego roku zostanie opracowany ze środków ZDM projekt budowlanyZatem fizyczna realizacja może się zacząć? w 2014.Kolejowa ma 1,1 km długości a koszt jej przebudowy może wynieść 10 mln, zatem bez wątpienia jest to bardzo dużo, zważając na obecną sytuację Miasta. Moim zdaniem częsciowy remont chodników na jakimś odcinku np Karwowskiego - graniczna jest bezcelowy - opracowanie dokumentacji wskaże zakres i typ robót do wykonanania, w tym jego odwodniene!

Joanna Jermak
Na Sczanieckiej, szczególnie na odcinku od Bogusławskiego do Jarochowskiego gdzie nie ma szpitala i prywatnych klinik, czy apartamentowca, chodnik jest w tragicznym stanie...

Tomasz Dariusz
Kossaka. To skandal taki chodnik... proszę bardzo :))

Wyniki sondy, Państwa głosy, opinie i komentarze przekażemy Radzie Osiedla Św. Łazarz.


Na zdjęciach:
Chodnik na ulicy Chełmońskiego (fot.1-6)
Chodnik na ulicy Siemiradzkiego (fot.7-8)
Chodnik na ulicy Kolejowej (fot.9-11)
Chodnik na ulicy Kasprzaka (fot.12-14)
Chodnik na ulicy Sczanieckiej (fot.15-20)
Na ulicy Bogusławskiego w ogóle brakuje chodnika (fot.21-22)
Chodnik na ulicy Niegolewskich (fot.23-26)
Chodnik na ulicy Klonowica (fot.27)
Chodnik na ulicy Matejki (fot.28-35)
Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz prosi o konsultacje mieszkańców. Znamy budżet na 2013 rok

ZOBACZ TAKŻE: Chodniki na ulicy Wojskowej, Chełmońskiego i Kasprzaka w fatalnym stanie! Czy doczekają się remontu?

ZOBACZ TAKŻE: Radni ułożyli listę ulic przeznaczonych do remontu i przeprowadzą wizję lokalną

ZOBACZ TAKŻE: O remontach szkół będą decydować rady osiedli

ZOBACZ TAKŻE: Rada osiedla przekaże środki na internet wi-fi, remont chodników i budowę kolejnej siłowni

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Święty Łazarz przekaże 546 tys. zł na inwestycje w dzielnicy

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: