Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budowa PeSTKi do Dworca Zachodniego postępuje. Od 22 lipca tramwaje nie pojadą Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budowa PeSTKi do Dworca Zachodniego postępuje. Od 22 lipca tramwaje nie pojadą Głogowską
06-07-2012 02:13   Janusz Ludwiczak
Wzdłuż ulicy Roosevelta układane jest torowisko i montowane są słupy trakcyjne. W związku z budową nowej trasy tramwajowej do Dworca Zachodniego za dwa tygodnie tramwaje przestaną jeździć ulicą Głogowską.

Już za pół roku pierwszy tramwaj zjedzie z ulicy Głogowskiej i nową trasą dojedzie na peron 7 Dworca Zachodniego, a następnie w tzw. "dziurze toruńskiej", pod ulicą Roosevelta dojedzie do istniejącej trasy PST i dalej dotrze na Piątkowo. Budowa PeSTki do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej postępuje.

Obecnie prace prowadzone są na wszystkich frontach. Pomiędzy dotychczasowym odcinkiem PeSTKi a Mostem Uniwersyteckim realizowane są prace torowo-sieciowe. Burzony jest ostatni budynek na terenie przyszłej pętli. Na peronie 7 kończymy wylewanie betonu pod częścią podziemną stacji. W drugiej połowie lipca powinna już powstawać naziemna część stalowa peronu - wyjaśnia Maciej Bulski ze spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Tymczasem od 22 lipca ulicą Głogowską (przynajmniej na odcinku od Hetmańskiej do Mostu Dworcowego) przestaną jeździć tramwaje. "Piątka", "ósemka" i "czternastka" aż do 2 września będą jeździć objazdem przez Hetmańską, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką. Wzdłuż ulicy Głogowskiej będą jeździć albo autobusy zastępcze "za tramwaj" albo tramwaje wahadłowe.

Przez półtora miesiąca na Głogowskiej prowadzone będą prace związane z podłączeniem nowej trasy tramwajowej do istniejącego torowiska. Równocześnie w pobliżu Dworca Zachodniego Aquanet będzie na Głogowskiej prowadzić prace wodociągowo-kanalizacyjne.


R E K L A M A

Komentarze (2)

10-07-2012 18:38:19
REDAKCJA
@JS: Słuszna uwaga. Dzięki za czujność. Pozdrawiam ;-)
10-07-2012 17:40:36
JS
Pisze się "półtora miesiąca" a nie "półtorej miesiąca". Miesiąc to rodzaj męski. Popraw, Janusz - ten błąd, ostatnio bardzo popularny, warto piętnować
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: