Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zgłoś swój balkon lub ogród do konkursu "Zielony Poznań" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zgłoś swój balkon lub ogród do konkursu "Zielony Poznań"
02-05-2012 00:56   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęła się dziewiętnasta już edycja konkursu "Zielony Poznań". Mieszkańcy, a także instytucje, organizacje społeczne, spółdzielnie i podmioty gospodarcze mogą do 20 czerwca zgłaszać zielone i ukwiecone balkony, tarasy, okna, ogrody, zieleńce i podwórka. Zdobywcy pierwszego miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną fundowaną przez Prezydenta Poznania, a laureaci dwóch pozostałych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe.

W konkursie mogą wziąć udział właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych, zieleńców, podwórek i działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Obiekty będą oceniane w pięciu kategoriach:

  1. zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka
  2. balkony, loggie, tarasy i okna
  3. ogrody przydomowe
  4. działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
  5. pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną br. na terenach wcześniej nie zagospodarowanych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznie dostępnych.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: osiedlowym i miejskim. W pierwszym etapie przedstawiciele rad osiedli i Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców lub Zarządu Rodzinnych Ogrodów dokonują dwóch lustracji zgłoszonych obiektów. Najwyżej ocenione z nich przejdą do etapu drugiego - miejskiego. Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta wybierze najciekawsze tereny zieleni w pięciu kategoriach konkursowych.

Oficjalne wyniki XIX edycji konkursu "Zielony Poznań" prezydent Poznania ogłosi jesienią. Wtedy też zdobywcy pierwszego miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną od prezydenta miasta, a laureaci dwóch pozostałych dostaną nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca w siedzibach rad osiedli (na Łazarzu w biurze Rady Osiedla Święty Łazarz, Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych, ul. Wyspiańskiego 27, bud. B, tel. 61 866 42 26, 61 866 47 34 wew. 45) oraz w Wydziale Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta (ul. Libelta 16/20) oraz w siedzibach Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

W sumie w dotychczasowych, osiemnastu edycjach konkursu udział wzięło 44 723 uczestników, a w 2011 roku ocenie poddano 5393 obiekty. Natomiast do ubiegłorocznej, 18. edycji konkursu "Zielony Poznań" zgłosiło się 88 mieszkańców z terenu Osiedla Święty Łazarz.

W przyszły weekend, 12 i 13 maja (w godz. od 10:00 do 17:00) na terenie Parku Wilsona w Poznaniu odbędzie się kierimasz "Zielony Poznań", w trakcie którego będzie można kupić m.in. rośliny ozdobne, narzędzia, nawozy czy fachową literaturę.

Karta zgłoszeniowa (pobierz)

Regulamin konkursu (pobierz)


Komentarze (1)

02-05-2012 15:57:40
Hania
Piekny balkon !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: