Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trzecioklasiści poznawali kraje Unii Europejskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Awaria wodociągowa na Głogowskiej. Tramwaje jeżdżą objazdami
Trzecioklasiści poznawali kraje Unii Europejskiej
30-03-2012 01:14   Janusz Ludwiczak
Czy Barcelona leży w Hiszpanii, czy Portugalia ma dostęp do oceanu, jaka jest flaga Wielkiej Brytanii i jak brzmi hymn Niemiec - to musieli wiedzieć uczestnicy międzyszkolnego konkursu dla klas trzecich "Poznajemy na wesoło kraje Unii Europejskiej", który odbył się w środę w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci z klas trzecich. W tym roku bawiliśmy się wokół Irlandii, Szwecji, Danii, Czech, Niemiec i Hiszpanii. Dzieci otrzymały po 12 zadań, które polegały na sprawdzeniu ich wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Uczestnicy musieli przyporządkować miasta do państw, odgadnąć nazwy utworów, rozpoznać sławne postacie, a także ustalić czy dane państwo ma dostęp do morza, oceanu oraz rozpoznać jaka flaga należy do danego kraju - tłumaczy Monika Tomowiak-Stańczak.

W konkursie wzięły trzyosobowe reprezentacje z pięciu szkół podstawowych - nr 6, 7, 80, Da Vinci oraz gospodarze z SP77. Dla najlepszych zawodników przygotowano książki, gry edukacyjne i dyplomy.


R E K L A M A

Komentarze (1)

30-03-2012 13:09:08
Dora
Pozdrowienia dla P. Moniki , była Pani moją wychowawczynią w podstawów jakies 12 lat temu :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Dekoracje wiosenne” czyli … Międzykulturowe robótki ręczne

21

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Łazarskie Przedszkolaki - Łazarskim Seniorom”: "Wiosna , wiosenka" przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 89

22

mar

do 23-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Sakralia" - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„ZIMY ŻAL”- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści wspólnie z publicznością wykonają utwory nawiązujące do przełomu zimy i wiosny. Go

24

mar

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
głosowanie w godz. 8:00-20:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: